Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaTürkiyeAydınSultanhisar Gezilecek Yerler

Sultanhisar Gezilecek Yerler

-

Aydın ilinin bir ilçesi olan Sultanhisar Gezilecek Yerler kesinlikle gidilip gezilmesi gereken bir ilçedir. İlçe de tarıma çok önem verilmektedir. Özellikle zeytin tarımı ilçe de çok önem taşımaktadır.  Adını ise Aydınoğlu beyliği kurucu Mehmet beyin kız kardeşinin hisarının adından almaktadır.

Sultanhisar Nerede?

İlçenin güzelliğini ve tarihi yapısını görmek için Sultanhisar ilçesini görüp gezmek isteyen kişiler Sultanhisar nerede sorusunun cevabını merak etmektedirler. Sultanhisar aydın iline bağlı olan bir ilçedir. Aydın ili ise ege bölgesin de yer almaktadır. İlçenin sanayisi ise tarıma dayalıdır. Tarım ürünleri ise, zeytinyağı, pamuk, zeytin, incir vb. Ürünlerdir.

Sultanhisar Ulaşım

Sultanhisar ilçesinin doğal güzelliğini görmek isteyen kişiler Sultanhisar’a ulaşım nasıldır sorusunun cevabını merak etmektedirler. Sultanhisar aydın ilinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Sultanhisar’a ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler ise, hava yolu, kara yolu ve demir yoludur. Kişiler genel olarak kara yolunu tercih etmektedirler. Ayrıca ilçe içerisin de otobüs, metro gibi ulaşım araçları da yer almaktadır.

Sultanhisar Konaklama

Sultanhisar ilçesini gezip görmek isteyen kişiler Sultanhisar konaklama için birçok seçeneği tercih edebilmektedirler. Sultanhisar ilçesine gelen ziyaretçiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Ayrıca ilçe de günlük kiralanabilir evler ve pansiyonlar da yer almaktadır.

Sultanhisar Gezilecek Yerler

Aydının ilçelerinden biri olan Sultanhisar gezilecek yerler mutlaka görülüp gezilmesi yerlerden biridir. Bu ilçeye kişiler genel olarak yaz ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. Bu ilçeye gelen kişilerin gitmeyi en çok tercih ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Akharaka Antik Kenti

Bu antik kent eski zamanlar da sağlık merkezi olarak kullanılmıştır. Bu kentte yer alan derenin suyu şifalı su olarak bilinmektedir. Eski zamanlar kalmış olan hamamlar ve eski hastaneler ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

Nysa Antik Kenti

Sultanhisar ilçesine 3 km uzaklık da yer almak da olan bir kenttir. İlçe merkezinden yürüyerek 10 dk da ulaşılabilen bir alandır. Nysa antik kentin de nehir bulunmaktadır. Bu nehir kışları kurumak da yazları ise akmaya devam etmektedir. Bu yüzden ziyaretçiler yazın gelmeyi tercih etmektedirler.

Sultanhisar Konum için tıklayınız.
Sultanhisar Gezilecek yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Aydın Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol