Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaRehberTürkiyeŞuhut Gezilecek Yerler

Şuhut Gezilecek Yerler

-

Afyonkarahisar ilçelerinden birisi olan Şuhut Gezilecek Yerler, Synnada antik kenti ile ön plana çıkıyor. Şuhut, Friglerin başkentliğini de yapmıştır. Afyonkarahisar merkeze 29 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Oldukça köklü ve eski bir tarihe sahiptir.  Şuhut gezilecek yerler ise şu şekilde;

Şuhut Gezilecek Yerler

Synnada Antik Kenti

Frigya’nın başkentidir. Roma ve Bizans dönemlerinde başkentlik yapmıştır. O dönemde oldukça gelişmiş bir şehir görevi görmüştür. Kendi adına gümüş ve bronz sikkeler bastırılmış. Hatta bu sikkelerin üzerinde haşhaş sembolünü görmeniz mümkündür.

Adres: Merkez, Şuhut, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Kurtuluş Savaşı Şehitliği

Şuhut merkezinde yer alıyor. Vatan için can veren şehitlerimizin mezarları burada yer alıyor. Buradaki şehitlerin tamamı 1971 yılında gerçekleşen İstiklal Savaşı’nda vefat etmiştir. Onların anısına yapılan şehitlik Afyon’da ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Adres: Merkez, Şuhut, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Atatürk Evi

İlçe merkezinde yer alıyor. Büyük Taarruz öncesi Atatürk bu konakta kalmıştır. 1987 yapımı konağın ustası Taşçı Yahni’dir. Gazi Mustafa Kemal savaştaki önemli kararların çoğunu bu konakta karar vermiştir. Konakta iki kapıdan birini hizmetkarlar, birini misafirler kullanırmış. Hizmetkarlar ayrı bir bölümde, konak halkı ayrı bir bölümde yaşarmış.

Adres: Şuhut Merkez /Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

Şuhut Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,005TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,508TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone