Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaTürkiyeSivasSivas'ta Ulaşım ve Toplu Taşıma

Sivas’ta Ulaşım ve Toplu Taşıma

-

Her ilde olduğu gibi Sivas’ta Ulaşım ve Toplu Taşıma oldukça kolaydır. Sivas’a ülkenin her bölgesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs, uçak ya da arabayı tercih edebilirsiniz. Sivas Havalimanı, şehir merkezine 32 km uzaklıkta bulunuyor. Oradan şehir merkezine ulaşmak için havalimanının otobüslerine binebilirsiniz. Yolculuk toplamda 45 dakika sürer.

Sivas’a Ne Zaman Gidilir?

Sivas, coğrafi konumu itibari ile yazları sıcak ve kurak, kışları da soğuk ve kar yağışlı olarak geçiriyor. Sivas’ta oldukça yoğun bir kar yağışı ve soğuk görülür. Yılın en az 3 ayını karla kaplı geçirir. Şehre gitmek için en iyi mevsimin ne olduğunu sorarsanız, sizlere bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bahar aylarında bozkırlara sahip olan şehri az da olsa yeşil görmek mümkündür. Şehri hafif serin havada gezebilir ve mevsimin yöreye özgü sebzelerinden toplayabilirsiniz. Sivas’ı gezmek için en az 2 gün yeterlidir.

Sivas’ta Ulaşım ve Toplu Taşıma

Sivas’ta şehir ulaşımı oldukça kolaydır. Belediye otobüsleri, taksiler, halk otobüsleri ve minibüsler ile şehir içi ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ulaşımı sağlarken de Kent Kart kullanabilirsiniz.

Kent Kart tarifeleri aşağıdaki gibidir.

İndirimli (Öğrenci-Emekli): 1.90 TL,

Tam: 2.60 TL,

Araç İçi Sürücü Kartı: 3.50 TL,

Soğuk-Sıcak Çermik (indirimli): 5.00 TL,

Soğuk-Sıcak Çermik (tam): 6.00 TL,

Soğuk-Sıcak Çermik (araç içi): 8.00 TL,

Havalimanı: 5.00 TL.

Sivas’ta Ulaşım ve Toplu Taşıma fiyatları ise bu şekilde. Sivas’ta Ulaşım ve Toplu Taşıma daha detaylı bilgi için Sivas Gezi Rehberi’ni inceleyebilrisiniz.

Sivas Gezi Rehberi için tıklayınız.
Mekancu Instagram adresi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol