Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaDiğerSırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

-

Gerek uzun seyahatlerimizde, gerekse de kısa sürecek olan seyahatlerde sırt çantası olmazsa olmazdır. Öyle ki hem çok daha konforlu olmaları nedeniyle, hem de el çantalarına göre çok daha fazla eşya alma kapasitesine sahip olmaları nedeniyle sırt çantaları daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Bilindiği gibi günümüzde erkekler de birbirinden farklı sırt çantası modellerini seyahatlerinde kullanmaya başlamışlardır. Bu nedenle seyahatlerimizden önce yapacağınız tek ve en önemli harcamayı doğru bir sırt çantasına yapmalısınız! Peki doğru sırt çantası seçimi nasıl yapılır? Sırt çantası seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

Her insanın seyahat süreci boyunca bazı değerli ve ihtiyaç duydukları eşyaları vardır. Genel olarak bu eşyalarımızı yanımızdan ayırmak istemeyebiliriz. Özellikle de uzun sürecek olan seyahatlerde değerli ve ihtiyaç duymuş olduğumuz eşyalarımızı bir an bile yanımızdan ayırmamak, ancak taşırken de zorluk çekmemek için mutlaka kullanışlı bir sırt çantası temin etmelisiniz.  Bilindiği gibi kullanım amaçlarına göre birbirinden farklı sırt çantası türleri vardır. Kişiler kendi gerçekleştirecekleri eylemlerine göre üretilmiş olan sırt çantalarından herhangi birini seçerek, seyahatlerini çok daha konforlu hale getirebileceklerdir. Amaçlarına göre sırt çantası modelleri şu şekildedir;

Seyahat Sırt Çantaları

Bazı seyahat severler, gidecekleri kentin en küçük yerleşim birimlerini bile görmek isterler. Bu da çok daha uzun sürecek olan seyahat planlaması demektir. Bu nedenle şehir ya da kültür keşfi yapacak olan seyahat severlerin tercih etmesi gereken çanta modeli kesinlikle seyahat sırt çantalarıdır!  Ancak olabildiğince küçük hacimli modelleri satın almanız, gezi süreci boyunca daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca elde etmiş olduğunuz çantaların çok gözlü olmasına, su geçirmez nitelikli olmasına ve de fermuarlı olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Sırt Çantası

Hiking ve Kamp Sırt Çantaları

Eğer seyahatlerinizde çok uzun süre boyunca yürümeyi düşünmüyorsanz o halde hiking ve kamp sırt çantaları tam da sizlere göre! Öyle ki bu modeller çok büyük ağırlıklar taşımak üzere tasarlanmamıştır. Fakat dayanıklı malzemelerden imal edilmişlerdir. Genellikle kolay kullanım sağlanması açısından da fermuarlıdırlar. İçerisine çadır, uyku tulumu, kamp sürecinde gereksinim duyacağınız mutfak malzemeleri ve her türlü eşyalarınızı kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu çantaların dış kısımlarında da ekstra cepler yer alır. Su geçirmez nitelikli ürünleri seçerek, daha konforlu bir kullanım süreci sağlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Tekerlekli Sırt Çantası

Sırt çantaları elbette ki çok kullanışlı ve taşıma açısından da çok daha basittirler. Ancak bazı insanlar sırtında çanta taşımayı ne yazık ki sevmemektedirler. Bu nedenle de tekerlekli sırt çantaları tam da size göre ürünler olacaktır! Aslına bakıldığında bu çantaların hem tekerlekleri vardır hem de dilediğinizde sırtınıza takabilmeniz için askıları bulunur. Yani çok yönlü bir kullanım imkanız söz konusudur. Sırt çantalarını gerektiğinde çek çek valiz gibi kullanmak isteyenler mutlaka tekerlekli sırt çantalarını tercih etmelidir!

Günlük Sırt Çantası

Günlük sırt çantaları bir diğer ismi ile de Day Pack olarak isimlendirilmektedir. Bu tür modeller daha çok şehir turu yapmak için idealdirler. Günlük sırt çantalarının içerisinde yorulduğunda su ihtiyacınızı giderebileceğiniz su mataralarınızı, anılarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinelerinizi, tablet vb. gibi dijital cihazlarınızı, şarj cihazlarınızı, gereksinim duymuş olduğunuz evrakları ve de gereksinim duyma ihtimaliniz olan her türlü eşyaları koyabilmeniz mümkün olacaktır. Çantanın büyüklükleri ise kişilerin isteklerine göre değişecektir.

Farklı Faydalı Bilgiler için kategorimize göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol