Home Rehber Türkiye Sinanpaşa Gezilecek Yerler

Sinanpaşa Gezilecek Yerler

0
331
Sinanpaşa Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar’ın ilçelerinden birisi olan Sinanpaşa Gezilecek Yerler genellikle doğal ortamlardır. Şehre şöyle bir göz attığımızda tarihi mekanların azlığı dikkat çekiyor. Savaş zamanlarında şehrin büyük bir kayıp verdiğini de bu sayede gözlemleyebiliyoruz. Sizler için Sinanpaşa gezilecek yerler listesi hazırladık. Keyifli Okumalar!

Sinanpaşa Gezilecek Yerler

Sinanpaşa Yıldırım Kemal Şehitliği

Yıldırım Kemal köyünde yer alıyor. Yıldırım Kemal’in büyük taarruz sırasında başarılı ve kahraman bir asker olduğunu söyleyebiliriz. Bölgeye de onun adı verilmiştir. Onun anısını yaşatan şehitliği de Sinanpaşa gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Yıldırım Kemal Köyü, Sinanpaşa, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Sinanpaşa Külliyesi

Sinanpaşa merkezde yer alıyor. Osmanlı döneminden günümüze miras kalmıştır. 1525 yılında inşa edilen Külliye, Osmanlı mimarisinin tüm detaylarını ve inceliklerini bizlere gösteriyor. Cami, imaret, hamam ve sübyan mektebinden oluşan külliyeyi gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Merkez, Sinanpaşa, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Sinanpaşa Otuziki İnler

Kayalara oyularak yapılan evler Afyonkarahisar gezilecek yerler listenizin bir sonraki durağı olabilir. Özellikle de eski yaşantılara, tarihe meraklıysanız mutlaka eklemelisiniz. Bölge hakkında araştırmalar ve bilgiler çok fazla olmasa da ileride daha fazla bilgi edinileceğinden eminiz.

Adres: Tınaztepe Kasabası, Sinanpaşa, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here