Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeSeydikemer Gezilecek Yerler

Seydikemer Gezilecek Yerler

-

Seydikemer Gezilecek Yerler, Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesi olarak bilinmekte olup birçok insan tarafından gidilip görülen alanlardan bir tanesi olarak dikkatleri çekmektedir. Daha önceleri Fethiye’ye bağlı olan Kemer ilçesinin isminin değiştirilmesi ile birlikte 12 Kasım 2012 tarihinde Seydikemer ismi ile bölge ilçe statüsü kazanmıştır.

Seydiler ile Kemer köylerinin isimlerinin birleştirilmesi sonucunda Seydikemer olarak adlandırılmaya başlayan ve ilçe olarak hizmet veren Seydikemer, pek çok insan tarafından ziyaret edilen alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki Seydikemer nerede ve ilçeye sorunsuz bir şekilde ulaşım için hangi seçenekler ön plana çıkmaktadır?

Seydikemer Nerede?

Seydikemer nerede sorusu, ilçenin tanınabilmesi adına oldukça önemli sorulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bilindiği üzere Muğla’da 13 ilçe bulunmakta olup bu ilçelerden biri de Seydikemer’dir. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçe, her yıl binlerce insan tarafından gezilip görülen alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki ilçeye ulaşım için ön plana çıkan seçenekler nelerdir?

Seydikemer’e Ulaşım

Seydikemer’e ulaşım, farklı seçenekler dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Bazı otobüs firmaları, Seydikemer’e doğrudan otobüs hattı oluşturdukları için ilçeye aktarmasız bir şekilde gelinebilmektedir. Öte yandan Muğla merkezden kalkan otobüsler ile aktarmalı olarak ilçeye gidilmesi de olanaklıdır. Ulaşım bakımından ön plana çıkan bir diğer seçenek de özel araçlar olarak bilinmektedir. Muğla üzerinden belirlenmiş güzergahlar ile ilçeye konforlu bir şekilde gidilmesi mümkündür.

Seydikemer Konaklama

Seydikemer’de konaklama noktasında otel, pansiyon, yarı pansiyon gibi seçeneklerin ön plana çıktığını ifade edebiliriz. Bu seçenekler dahilinde birçok insan, ilçede belirli bir süre kalabilmekte ve keyifli bir şekilde vakit geçirme şansı elde etmektedir.

Muğla Seydikemer Gezilecek Yerler

Seydikemer Gezilecek Yerler

Seydikemer gezilecek yerler konusunda oldukça farklı seçeneklere sahiptir ve bu seçenekleri aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu, Seydikemer’de gezilecek yerler kapsamında ön plana çıkan alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Eşan Çayı kolunun oluşturmuş bulunduğu kanyon, doğal güzelliği ile insanların dikkatini çekmektedir.

Tlos Antik Kenti

Tlos Antik Kenti, Seydikemer ilçe sınırları içerisinde yer alan ve ilçenin tarihine ışık tutan alanlardan bir tanesidir. Oldukça güzel bir manzaraya sahip olan antik kent, tarihi gezi isteyenler için çok iyi bir tercih.

Letoon Antik Kenti

Letoon Antik Kenti, Seydikemer gezilecek yerler kapsamında yer alan antik kentlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. MÖ 7. Yüzyıllara tarihlenebilen antik kent, tarihin gizemlerini gözler önüne serme konusunda oldukça başarılı.

Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi, mavinin büyüsüne kapılmak isteyen kişilerin görmesi gereken doğal güzelliklerden bir tanesidir. Şelaleye ulaşılabilmesi için 300 basamak inilmesi gerekmekte olup su içerisinde yürümek de gerekmektedir. Bu nedenle şelaleye gidecek kişilerin yanlarında deniz ayakkabı taşımasının faydalı olacağını ifade etmek gerekmektedir.

Sahip olduğu doğal güzelliklerle ön plana çıkan Seydikemer, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmek isteyen kişilere hitap eden çok önemli ilçelerden bir tanesidir.

Seydikemer konum için tıklayınız.
Seydikemer Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol