Home Diğer Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat Sigortası Nedir?

0
395
Seyahat Sigortası

Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinizde sizlerin karşılaşabileceği kaza, hastalık, valiz kaybı gibi sorunlarda güvence alındığınız sigorta çeşidine seyahat sigortası denir. Özellikle de Avrupa ülkelerinde vize işlemi yaparken ön koşul olarak Schengen vizesi(vize sigortası) adıyla da bilinir. Seyahat sigortanızı almaya karar verdiğinizde seyahat edecek kişi sayısına, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihine, ziyaret edilen ülkenin vize şartlarına dikkat etmeniz gerekir.

Seyahat için geçici olarak yaptırma imkanına sahipsiniz.  Farklı gün ve zaman aralıklarına göre poliçenizi ayarlayabilirsiniz. Yani tatilde bulunacağınız süreye göre sigorta talep etme hakkınız var. En az 1 haftalık yapılan seyahat sigortaları, en fazla 1 yıla kadar uzatılabilir.  Seyahat sigortası fiyatları da kalınan süreye göre artış ya da azalış gösterebiliyor. Sigorta şirketlerini arayarak değişen teminatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Tatilde sizler için güvence sağlayan sigorta teminatları, sizlere ayrıcalık sağlar. Örneğin tatildeyken hastalandığınız zaman sizin en yakın tıbbi merkeze gitmenize yardımcı olur ve ödemelerde kolaylık sağlar.

Güvenilir ve huzurlu bir tatil için seçeceğiniz sigorta, tatiliniz boyunca başınıza gelebilecek aksiliklerde yanınızda bulunur. Daha konforlu ve sakin bir tatil geçirme imkanı verir.

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası Gerekli Mi?

Hem yurt içi gezilerinde hem de yurt dışı gezilerinde belirli riskler bulunur. Ani gelişen kazalar, beklenmedik hastalıklar ya da bagaj kaybı gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Seyahat sigortası yaptırdığınızda ise daha güvenilir ve konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir olmasının yanı sıra size ekonomik açıdan da avantaj sağlar. Herhangi bir sorunda sizi ekonomik darbelerden korur.

Seyahatinizi yaparken gidiş ve geliş yol masraflarınızı koruma altına alır. Maddi açıdan bakıldığında size ayrı bir güvence verir. Yolculuğunuz hava koşulları vb. gibi nedenlerle iptal edilmesi, uçağa geç kalmak gibi sorunların sonucunda mağdur olmamanız için zararınızı karşılar. Ekonomik açıdan size destek olur. Hem kafanızın rahat olduğu hem de bütçe sıkıntısı olmayan bir tatil için, seyahat sigortası yaptırmalısınız. Seyahat sigortası yaptırmak zorunlu değildir.

Mutlaka Denenmesi Gereken Sokak Lezzetleri adlı yazımızı okumak için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here