Home Diğer Faydalı Bilgiler Seyahat Ederken Para Taşımak

Seyahat Ederken Para Taşımak

0
340
Seyahat Ederken Para Taşımak

Seyahat Ederken Para Taşımak kolay olmayabilir. Seyahat ruhumuzu dinlendirmek ve işten uzaklaşarak kafa dinlemek için inanılmaz bir fırsattır. Seyahat ederken uzun ve yorucu günlerin stresini üstümüzden atabiliriz. Çoğu insan seyahat etmeye bayılır. Rutin hayattan çıkmak ve yeni yerler keşfetmek isterler. Ama günlük hayatta olduğu gibi seyahat ederken de pek çok tehlike bulunmkatadır. Özellikle de yurtdışı seyahatlerinde yankesiciler, dolandırıcılar, gaspçılar ve hırsızlar oldukça meşhurdur. Avını bekleyen kaplan gibi ülkeyi ziyarete gelen tursitleri gözlerine kestirirler. Peki, tatilinizin mahvolmaması için paranızı, değerli eşyalarınızı, takılarınızı nasıl taşımalısınız?

Seyahat Ederken Para Taşımak

Fazlalıklardan kurtulun

Bir seyahate çıkarken yanınızda fazladan kredi kartı, cüzdan ve para almanıza gerek yok. Yurtdışı kullanıma açık bir tane kredi kartı yeterli olacaktır. Ya da Debit(atm kartı) alabilirsiniz. Nakit paranızı da daha güvenli olması için bu kartlara yatırarak kullanabilirsiniz. Kredi kartınızı güvenli bir yere koyduktan sonra içiniz rahat bir şekilde gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paranızı ve kredi kartınızı birlikte taşımayın

Olası bir hırsızlık durumunda daha fazla mağdur olmamak için paranızla kredi kartınızı aynı yerde taşımamalısınız. Paranız sağ cepteyse kredi kartı sol cepte yer almalıdır. Ya da paranızı çantanıza koyarken kredi kartlarınız cüzdanınızşa birlikte cebinizde kalabilir. Biriyle konuşurken ya da kalabalık ortamlarda bulunurken elinizi mutlaka cüzdanınızın üzerine koyun. Bu sayede bir yan kesicilik durumunda erken farkedebilirsiniz.

Seyahat Ederken Para Taşımak

Çanta kilidi kullanın

Seyahat Ederken Para Taşımak oldukça zordur. Çanta kilitleri tam olarak bir çözüm sunmasa da faydalı olabilir. Uzun yolculuklarda ya da çantanızı bir bölmeye koymanız gereken durumlarda kilit hayatınızı kurtarabilir. Çantanıza bir kilit takarak içerisinden eşya çalınmasını önleyebilirsiniz.

Nakit paranızı gizli bölmelerde taşıyın

Bu yöntem pek çok deneyimli gezgin tarafından kullanılıyor. Kimisi parasını ayakkabısına saklarken, kimi de kemerinin iç kısmına gizli bölme yaparak oraya yerleştiriyor. Siz de kıyafetinizde paranızın düşmeyeceğinden emin olduğunuz bir gizli bölme yaparak güvenlik sağlayabilirsiniz.

Kredi kartlarınıza günlük limit çekimi koydurun

Seyahat Ederken Para Taşımak için bu madde de işe yarabilir.Kredi kartlarınızın çalınması durumunda herhangi bir işlem yapılırsa da en az zararla kurtulabilirsiniz. Koydurduğunuz limit sayesinde para çekimi ya alışveriş yapılırsa otomatik olarak sms ile bildirilirsiniz.

Yol Haritası kategorimizde ilginizi çekecek farklı içerikler olabilir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here