Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaDiğerSeyahat Ederken İngilizce Öğrenmek

Seyahat Ederken İngilizce Öğrenmek

-

Seyahat Ederken İngilizce Öğrenmek istiyorsunuz ve her şeyi hazırladınız. Seyahat planınız hazır, paranız hazır ve bavulunuz da hazır. Havalanında uçak beklerken streslisiniz. Nedeni ise ya orada anlaşamazsam, ya ingilizce öğrenemezsem korkusu. Yabancı dil bilmemek aslında pek çok insan için bir seyahat engelidir. Kimisi dil bilmiyorum orada sıkıntı yaşarım korkusuyla seyahate çıkmaktan çekiniyor. Peki, yabancı dil korkusunu yenmek için neler yapabiliriz?

Seyahat Ederken İngilizce Öğrenmek

Yabancı Dil Bilmeden Seyahat Etmek

Yabancı dil bilmeseniz bile, oradayken pratik yapma imkanı bulabilirsiniz. Gelişen teknoloji artık yavaş yavaş dil sorununu da ortadan kaldırıyor. Oflline çalışan sözcükler size seyahatinizde oldukça yardımcı olacaktır. Telefonunuza uygulamayı indirerek kelime anlamlarına ve çevirisine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu yöntem tam çeviri yapmasa da derdinizi anlatmanıza yardımcı olacaktır. Kelimeleri yaşayarak öğrendiğiniz için de beyniniz de kalıcı olacaktır.

Yurt dışında sıkıntı yaşamamak için bir diğer çözüm de cep kılavuzlarıdır. Kendi dilinizle ve gideceğiniz ülkenin diliyle çevrili bir kılavuz alabilirsiniz. Bu sayede lokantada, alışverişte, müzede, toplu taşımada ya da sokakta basit cümleler kurabilirsiniz.

Seyahat Ederken Yabancı Dil Nasıl Öğrenirim?

Seyahat Ederken İngilizce Öğrenmek okullarda gördüğümüz yabancı dilden daha kalıcı olabilir. Dünyanın ortak dili olan İngilizce siz de bir anı bırakarak daha kolay hatırlamanıza yardımcı olur. Seyahate çıkmadan önce az da olsa partik yapmalısınız. Acil durum cümlelerini nasıl kurabileceğinizi bir ayna karşısında konuşarak çalışmalısınız.

Seyahat sırasında da İngilizce öğrenebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla bol bol etkileşimde bulunarak kendinizi konuşmaya zorlayabilirsiniz. Yanlış yapmaktan korkmayın çünkü İngilizce konuşmak beceriden çok cesaret ister. Duyduğunuz yeni sözcükleri zihninizde tekrarlayın. Mümkünse gittiğiniz yerde kullanmaya çalışın. Bu sayede seyahat ederken İngilizce öğrenebilirsiniz.

Seyahat Ederken İngilizce Öğrenmek

Seyahat İngilizcesi Kullanmak

Seyahat sırasında hiçbir yabancı diliniz olmasa bile kılavuzlar, sözlükler ve uygulamalar sayesinde seyahat ingilizcesine sahip olabilirsiniz. Otel, lokanta, toplu taşıma, pasaport, menü ya da eczane gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz basit kalıplar vardır. Bunları kullanarak kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Seyahat Ederken İngilizce Öğrenmek adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yol Haritası kategorimizde ilginizi çekecek farklı içerikler olabilir.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol