Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeSerik Gezilecek Yerler

Serik Gezilecek Yerler

-

Antalya’nın bir ilçesi olan Serik Gezilecek Yerler, ilin en önemli turizm merkezi olarak bilinmektedir. Yaz aylarında ilçenin nüfusu turizm nedeniyle artmakta olup kış aylarında öğrencilerin ilçeden ayrılması ile düşmektedir.

Oldukça eski bir tarihe sahip olan Serik, pek çok insan tarafından gidilen tatil merkezlerinden bir tanesidir. Peki Serik nerede ve Serik’e nasıl gidilir?

Serik Nerede?

Serik nerede sorusu kapsamında ilçenin Antalya’da bulunduğu cevabını vermek olanaklıdır. Serik’te ilk yerleşim, MS 2 binli yıllarda başlamıştır, bu nedenle ilçenin tarihinin oldukça eskilere dayandığını ifade edebiliriz.

Antalya’da bulunan Serik, ilin 30 km doğusunda yer almaktadır. Kısmi olarak dalgalı bir ovalık arazi üzerine kurulu olan ilçe, Antalya’nın en önemli turizm merkezidir. Bu nedenle her yıl pek çok insan, keyifli bir tatil yapmak adına ilçeye gelmekte ve Serik gezilecek yerler kapsamında gezinti içerisinde olmaktadır.

Serik’e Ulaşım

Serik’e gitmek ve burada konaklamak isteyen birçok insan, Serik’e ulaşım nasıl gerçekleştirilir sorusunu sormakta ve bu konuda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki ilçeye hem kara yolu hem de hava yolu üzerinden ulaşmak olanaklıdır.

Kara yolunu tercih edecekseniz eğer özel araç ya da otobüs ile ilçeye güvenilir bir şekilde gidebilirsiniz. Doğrudan Serik’e giden birkaç otobüs firması bulunmakta olup bu firmalar ile aktarmasız bir şekilde ilçeye gidebilirsiniz.

Serik’e ulaşım noktasında bir diğer seçenek de uçak olarak bilinmektedir. İlçeye kısa sürede gitmek isteyen birçok insan uçak ile yolculuğu tercih etmekte, bu sayede hızlı ve güvenilir bir şekilde ilçeye ulaşmaktadır. Uçak ile Antalya Havalimanı’na gidilebilmekte olup buradan havalimanı araçları ile ilçeye ulaşmak olanaklıdır.

Serik Konaklama

Serik’te vakit geçirmek ve ilçenin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen insanlar için Serik konaklama seçenekleri bulunmakta olup bu seçenekler ile konforlu ve güvenilir bir şekilde konaklamak olanaklıdır.

Serik’te konaklamak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi olan otel, konforlu bir şekilde konaklamayı olanaklı kılmaktadır. Pek çok otel seçeneğinden bir tanesi seçilmektedir. Öte yandan ilçede pek çok pansiyon da bulunmakta olup pansiyonlar ile ekonomik konaklama gerçekleştirmek olanaklıdır.

Serik Gezilecek Yerler

Serik’e gitmek isteyen birçok insan tarafından merak edilen en önemli husus, Serik gezilecek yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tatil mekanlarına giden insanların büyük bir kısmı, bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini de merak etmekte ve bölge genelinde bir gezinti gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda Serik’te gezilebilecek yerleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Zeytintaşı Mağarası

Akbaş Köyü Gökçeler mevkiinde yer alan Zeytintaşı Mağarası, Zeytitaşı Tepesi’nin 400 metre güneyinde yer almaktadır. Çift katlı bir mağara olan Zeytintaşı Mağarası, Serik’e gittiğiniz vakit görmeniz gereken en önemli oluşumlardan bir tanesidir.

Uçansu Şelalesi

Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Serik, Uçansu Şelalesi ile hem yerli hem de yabancı turistlere hitap etmektedir. Aşağı Uçansu Şelalası ve Yukarı Uçansu Şelalesi olmak üzere iki farklı şelaleden oluşmakta ve doğal güzelliği ile insanların dikkatini çekmektedir.

Silyon Antik Kenti

Serik’in tarihsel derinliğini anlamak istiyorsanız eğer Serik ilçesine 15 km uzaklıkta bulunan Silyon Antik Kenti görebilir ve bu sayede tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kral Havuzu

Serik gezilecek yerler kapsamında bulunan Kral Havuzu, Seril ilçesinin Gebiz beldesinde yer almaktadır. Küçük şelale sularının kireç taşı kayalar içerisinde oyduğu doğal bir havuz olan Kral Havuzu, birçok insanın dikkatini çekmeyi başaran doğal oluşumlardan bir tanesidir.

Antalya Serik Gezilecek Yerler

Aspendos Köprüsü

Serik kapsamında gezilmesi gereken yerlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkan Aspendos Köprüsü, Aspendos Tiyatrosu yolu üzerinde yer almaktadır. Tiyatroya giderken sağ tarafta kalan Aspendos Köprüsü, ilçenin tarihini öğrenmek isteyen kişilerin ilgisini çeken en önemli yapılardan bir tanesidir.

Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu

İlk adı Esivediiys olan Aspendos Antik Kenti Tiyatrosu, Serik’in 8 km doğusunda yer almaktadır. Pamfilya’nın en zengin şehirlerinden bir tanesi olan Aspendos Antik kenti içerisinde yer alan tiyatro, görkemli yapısı ile hem yerli hem de yabancı turistlere hitap etmektedir.

Kültür turu yapmak istiyorsanız eğer, Serik ilçesine gidebilir ve ilçenin tarihi derinliklerini öğrenerek genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Serik, sahip olduğu doğal ve tarihi güzelliklerle ile yerli ve yabancı turistlere hitap eden en önemli ilçelerden bir tanesidir.

Serik konum için tıklayınız.
Serik Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Antalya Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol