Home Türkiye Giresun Şebinkarahisar Gezilecek Yerler

Şebinkarahisar Gezilecek Yerler

0
670
Şebinkarahisar Gezilecek Yerler

Şebinkarahisar Gezilecek Yerler ilçesi Giresun şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Şebinkarahisar 1923 yılın da ilçe olarak kabul edilmiştir. 1933 yılın da ise Giresun şehrine bağlanmıştır. Eski zamanlar da ilçenin adı şarkikarahisardır. Eski zamanlar da kullanılan isim doğu kara hisar anlamına gelmek de olan bir isimdir. 1924 yılın da ise Şebinkarahisar’a dönüştürülmüştür. Pontus krallığı ortadan kaldırıldığı zamanlar da roma kumandanları pompueis tarafından Milattan önce 63 yılların da roma askeri kolonisi olarak kurulmuştur. Kuruluştan sonra ise uzun bir süre ilçe colonia olarak bahsedilmiştir. Colonia adının Ermenice hali ise koğonya olarak bilinmektedir. Türkler 16. Yüz yıla kadar bu ismi köğonya olarak kullanmışlardır.

Şebinkarahisar’a Ulaşım

Şebinkarahisar ilçesi tarihi ve doğal güzelliklere sahip bir ilçedir. Bu ilçe Giresun şehrin de yer almaktadır. Bu ilçeyi birçok kişi ziyaret ederek, gezip görmek istemektedir. İlçeye gelmek isteyen kişiler ise Şebinkarahisar’a ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Şebinkarahisar ilçesine ulaşım için birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise, hava yolu ve kara yoludur. Ziyarete gelen kişiler genel olarak daha rahat bir yolculuk için hava yolunu tercih etmektedir. Aynı zaman da ilçe içerisin de birçok yere ulaşım sağlayan otobüs ve dolmuşlar da yer almaktadır.

Şebinkarahisar Konaklama

Şebinkarahisar ilçesi tarihi güzelliklere sahip olan bir ilçe olarak bilinmektedir. Bu ilçeye gelen kişiler Şebinkarahisar konaklama imkanlarını merak etmektedir. Şebinkarahisar ilçesin de konaklama için oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. İlçeye gelen kişiler maddi açıdan daha uygun olduğu için pansiyonlar da kalmayı tercih etmektedirler.

Şebinkarahisar Gezilecek Yerler

Şebinkarahisar ilçesin de doğal güzellikler yer almaktadır. Birçok kişi de bu doğal güzellikleri gezip görmek istemektedir. Şebinkarahisar gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Şebinkarahisar Kalesi

Şebinkarahisar kalesi ilçenin güneyin de yer almak da olan bir kaledir. Bu kale ihtişamlı bir görünüme sahip olduğu için birçok ziyaretçinin beğenisi toplamaktadır. Kalenin etrafı surlar ile çevrilidir.

Taşhanlar

Taşhanlar, Şebinkarahisar ilçesinin kuzeyin de yer almaktadır. Taşhanlar 17. Yüzyılda Taban Ahmet Ağa tarafından yapılmıştır. Taşhanlar iki katlı ve kemerli bir yapıya sahiptir.

Şebinkarahisar Konum için tıklayınız.
Şebinkarahisar Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here