Home Türkiye Bolu Seben Gezilecek Yerler

Seben Gezilecek Yerler

0
265
Seben Gezilecek Yerler

Seben Gezilecek Yerler; Batı Karadeniz Bölgesi’nin içinde olmakla beraber İç Anadolu Bölgesi’yle sınır teşkil eder. Bolu şehir merkezinin 54 km güneyindedir. İlçenin toplam yüzey alanı 663 km2 civarlarındadır.

Nasıl halen ilçe olarak kaldığı ise bilinmeyeni olan bir denklemdir. Anadolu’nun birçok yerinde olduğu üzere nüfusu hızla yaşlanmakta olan da bir yerdir aynı zamanda. Koroğlu Dağlarının asil sahibidir. Gidilip görülesi çeşmeden akan soğuk suyundan içilesi yemyeşil yaylaları vardır ve yolları en taşlı aynı zamanda dolambaçlı olanındandır. Tarlaların taş dolu olması nedeniyle büyük çapta tarım yapamayan o yüzden küçük ve büyük baş hayvancılık ile varlığını sürdürmeye çalışan insanlar bulunur.

Seben Ulaşım

Seben ulaşım Bolu’nun diğer ilçelerinde olduğu gibi birçok farklı alternatif güzergaha sahiptir. Şehirlerarası otobüsler ile Seben e gitmek isteyen kişiler, ilk önce Bolu Terminal’e gitmelidir. Bolu Terminal’den sıklıkla Seben’e yolcu otobüsü kalkmaktadır. Bu nedenle kişiler kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirler. Seben nerede diye merak eden herkes ufak bir araştırma sonucunda bu kadar güzellikleri ile yer alan adrese gidebilecekler. Gerçekten çok farklı güzellikleri ile yer alan adreste herkes kendisini bulabilecektir.

Seben Konaklama

Seben konaklama açısından uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Seben’de yer alan oteller, şehrin sahip olduğu havayı oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Apart otellerde konaklama imkânları da bölgede bulunmaktadır. Birçok alanda kalmak için fırsatları sunan bir ile olmasından dolayı hem konaklama hem de biri birinden farklı alternatifleri sunar.

Seben Gezilecek Yerler

Seben Gölü

Bolu-Seben yolu üzerinde Taşlıyayla Mevkisi’nde bulunan Seben Gölü, bölgenin en büyük gölü durumundadır.

Pavlu Kaplıcaları

İlçeye 14 km mesafede, Kesenözü köyü yakınında yer almaktadır. 1894 yılında Bolu’da incelemeler yapan Fransız Vital Cuinet buranın çeşitli hastalıklara iyi geldiğini belirtmektedir.

Fosil Ormanları

Seben Gezilecek Yerler’in son adımında Fosil Ormanları var. Muhtelif ebattaki taşlaşmış ağaç gövdelerinden meydana gelen fosil ormanı, dünyanın tarihi ve üzerinde yaşanılan toprakların geçirmiş olduğu değişimleri öğrenmek açısından bilimsel önem taşıyor. Herkes adeta kendilerini çok rahat bir şekilde bulabilecek ve en iyi piknik alanları içerisinde kendileri için uygun olacaktır.

Seben Konum için tıklayınız.
Seben Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bolu Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here