Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaDiğerSchengen Vize Başvurusu

Schengen Vize Başvurusu

-

Yurtdışına çıkmak için vize almak kesinlikle gereklidir. Schengen Vize almak gözünüzü korkutabilir çünkü lazım olan belgeler çok görünebilir. Artık kolay yollardan da vize almak mümkündür. Belgeler arasında maaş bordronuz ya da aylık gelirinizi belirten evrak yer alır. Ancak çalışmayanlar ya da işi yeni bırakmış kişiler için de vize almak mümkündür.

Schengen ve diğer tüm vizelerde gelir durumuna bakacak olursak izin almak oldukça zor olabilir. Çünkü vize almak için banka hesabınızdaki geliri göstermeniz gerekir. Çalışmayan ya da brikim yapamamış kişiler için vize almak olumsuz geri dönüş yapabilir. Bu kişiler anne, baba, kardeş ve ağabey gibi yakınlarının gelir durumunu göstererek vize alabilirler.

Çalışmayan insanlar için önceki işi ve işi neden bıraktığı gibi sorular önem teşkil etmiyor. Vizede önemli olan yalnızca belgelerin hepsini eksiksiz şekilde tamamlamak ve yakınlarından birinin maaş durumunu belirtmektir. Öğrenciler dahil olmak üzere her yıl milyonlarca insan yurtdışına çıkıyor. Meslek sahibi değilseniz yurtdışına çıkamazsanız gibi bir kural bulunmuyor.

Vize şartları ülkeden ülkeye göre değişebiliyor. Hızlı vize almak için internet ortamında randevu oluşturabilirsiniz. Evraklarınızı da eksiksiz şekilde tamamlamak, vize alma işlemini oldukça hızlandırır.

Schengen Vize Başvurusu

Çalışmayanlar için Schengen Vize Başvurusu

Yurtdışına çıkmak için Schengen vizesi dahil diğer vizelerle mümkün olabilir. İşinizi kaybettiyseniz ya da çalışmıyorsanız vize almanız mümkündür. Gitmek istediğiniz ülke üzerinde vize almak için geri dönüş tarihinizi mutlaka bildirmeniz gerekir. Gideceğiniz ülkeden dönüş tarihi belirtmeniz bankanızdaki birikime bağlıdır. Maaş bordrosu ya da gelir göstermeden vize alabilirsiniz. Burada önemli olan şey sizin o ülkeye gitmeniz ve geri dönmeniz için yeteri kadar maddiyata sahip olmanızdır.

Sponsorlu Schengen Vize Başvurusu

Herhangi bir maddi gelire sahip olmayan kişilerin seyahatlerini finanse eden kişiye vize sponsoru denir. Sponsorlu vize başvurusu ise genellikle öğrenciler tarafından kullanılıyor. Sponsorlu vize başvurusu yapan kişi, kendisini finanse edecek kişinin maddi durumunu gösteren evrakları belirtmek zorundadır. Vize için sponsorlar genellikle aile yakınlarından istenir. Anne, baba, eş, kardeş, ağabey gibi kişilerin yanında amca, teyze gibi yakınlarda kabul edilir.

Pasaport ve Vize ile alakalı diğer yazılar için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol