Home Genel Sazak Koyu Gezi Rehberi

Sazak Koyu Gezi Rehberi

0
440
Sazak Koyu

Sazak Koyu sakin kumsalı ve güzel denizi ile ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Adrasan’dan tekne ile gelenlerin haricinde oldukça sessiz bir koy diyebiliriz. Daha çok kampçılar bulunuyor. Mavi yolculuk kaptanları bu adaya kendi aralarında Balayı Koyu diyorlar. Tekne turlarının durağı olan Koy’da ziyaretçiler yüzme molası veriyor ve eğlenceli vakit geçiriyorlar.

Denizin girişi ilk başta çakıl olsa da ilerledikçe zemin kuma dönüşüyor. Oldukça berrak ve sakin denizi ile tatilcilerin vazgeçilmez mekanlarından birisidir. Antalya kamp yapılacak yerler arasında da bulunuyor. Burada kamp yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ayrıca telefon şebekeleri bu alanda çekmiyor ve bölgede domuz yatakları bulunuyor. Bu yüzden kamp yaparsanız dışarıda yiyecek bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Sazak Koyu’na Nasıl Gidilir?

Öncelikle Antalya merkeze ulaşıp buradan da Adrasan’a gelmeniz gerekiyor. Sazak Koyu’na ulaşmak için özel aracınızın olması gerekiyor. Yürüyerek de varabilirsiniz ama bu çok uzun ve yorucu olabilir. Diğer alternatif seçenek olarak da tekne turları ya da özel teknenizle koya gelebilirsiniz.

Sazak Koyu

Sazak Koyu Konaklama

Sazak Koyu’nda konaklama için herhangi bir tesisi ya da işletme bulunmuyor. Ancak koy kamp yapmak için oldukça uygun. Kamp yapmaya karar verirseniz ihtiyaçlarınızı önceden karşılamanız gerekiyor çünkü koy yakınlarda tedarik edebileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor. Yalnızca ormanın iç kısımlarında yer alan temiz su alabileceğiniz bir tulumba var.

Sazak Koyu’nda Neler Yapılır?

Kalabalık ve yorucu şehir hayatından uzaklaşmak için koya gelebilirsiniz. Oldukça sakin ve doğayla iç içe olan koy, size kendinizi rahatlatma fırsatı sunuyor. Masmavi berrak ve durgun denizlerinde oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Günübirlik olarak da burada piknik yapabilir, yüzebilir, güneşlenebilir, tekne turuna çıkabilir ya da balık tutabilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here