Home Rehber Türkiye Savur Gezilecek Yerler

Savur Gezilecek Yerler

0
1082
Savur Gezilecek Yerler

Mardin’in bir ilçesi olarak bilinen Savur Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken ilçelerden bir tanesidir. Mardin’in tarım ilçelerinden biri olarak bilinmektedir. İlçe adını ise kumur Türklerinden kalarak savur olmuştur.

Savur Nerede?

İlçenin tarihi yapısını ve güzelliğini görmek istemek de olan birçok kişi savur nerede sorusunu sormaktadır. Savur ilçesi Mardin ilin de bulunmak da olan bir ilçedir. Mardin ili ise güneydoğu Anadolu bölgesin de olan bir şehirdir. Savur ilçesin de tarımcılık ön plandadır.

Savur Ulaşım

Savur ilçesinin doğallığını ve tarihi güzelliğini görmek isteyen kişiler savura ulaşım nasıldır sorusunun cevabını merak etmektedir. Savur ilçesine ulaşım için birden fazla ulaşım imkânı bulunmaktadır. Bu ulaşım imkanları ise, kara yolu, demir yolu ve hava yoludur. Kişiler rahatlığından dolayı genel olarak hava yolunu tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de dolmuş, otobüs ve metro gibi ulaşım imkanları da yer almaktadır.

Savur Konaklama

Savur ilçesinin tarihi güzelliğini görmek isteyen kişiler için birçok savur konaklama imkânı bulunmaktadır. Savur ilçesine gelen kişiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de kiralanabilir daireler ve pansiyonlar da yer almaktadır. Bu imkanlar da tercih edilebilmektedir.

Savur Gezilecek Yerler

Mardin’in bir ilçesi olan savur gezilecek yerler mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bu ilçeye gezme amacı ile gelen kişiler genel olarak bahar aylarını tercih etmektedirler. İlçenin en çok ziyaret edilen yerleri ise şu şekildedir;

Abdullah Bey Konağı

Abdullah bey konağı savur ilçe merkezin de yer almak da olan bir konaktır. Konak günümüz de hala durmak da ve hasar almamış bir şekildedir. Abdullah bey konağı ilçenin tarihi yapısını yansıtmaktadır. Konağın iç kısmı ise eski zamanlara ait eşyalar ile döşenilmiştir. Bu yüzden gelen kişiler eski zamanlar da gibi hissetmektedirler.

Mor Yuhanon Kilisesi

Mor yuhanon kilisesi, kadim Süryani Ortodoks kilisesi olarak da bilinmektedir. Bu kilisenin motifleri eski zamanları yansıtmaktadır. Bu kilise mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Savur Konum için tıklayınız.
Savur Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Mardin Gezilecek Yerler için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here