Home Türkiye Tekirdağ Şarköy Gezilecek Yerler

Şarköy Gezilecek Yerler

0
1604
Şarköy Gezilecek Yerler

Tekirdağ şehrinin bir ilçesi olan Şarköy Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. İlçe de turizm, hayvancılık ve tarım çok fazla öneme sahiptir. İlçe adını ise, eski zamanlar da şehir köy olan ilçenin adı, Yörüklerin ağzı ile Şarköy olarak kalmıştır.

Şarköy Nerede?

İlçenin tarihi ve doğal yapısını görmek isteyen kişiler Şarköy nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Şarköy ilçesi, Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. Şarköy ilçesi Tekirdağ ilinin güneybatısın da Marmara denizinin ise kıyısın da yer almaktadır. Tekirdağ ili Marmara bölgesin de bulunmaktadır.

Şarköy’e Ulaşım

İlçenin güzelliklerini ve tarihi yapısını görmek isteyen kişiler Şarköy’e ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Şarköy ilçesine ulaşım için birden fazla ulaşım yolu bulunmaktadır. Bu ulaşım yolları, demir yolu, kara yolu ve hava yoludur. Kişiler hızlı ve rahat bir ulaşım için genel olarak hava yolunu tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de otobüs, metro ve dolmuş gibi ulaşım imkanları da yer almaktadır. Bu ulaşım imkanları da tercih edilebilmektedir.

Şarköy Konaklama

Şarköy ilçesini gezip görmek isteyen kişiler için birden fazla Şarköy konaklama imkanları bulunmaktadır. İlçeyi gezip görmeye gelen kişiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Ayrıca ilçe içerisin de birçok pansiyon ve kiralanabilir daireler yer almaktadır.

Şarköy Gezilecek Yerler

Tekirdağ’ın ilçelerinden biri olan Şarköy gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bu ilçeyi gezmek isteyen kişiler yaz ayların da gezmeyi tercih etmektedirler. İlçeye gezmeye gelen kişilerin en sık olarak gitmeyi tercih ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Miras Yolu

Şarköy ilçesin de bulunmak da olunan miras yolu kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Güzelliği ve tarihi yapısı ile kişilerin beğenisi toplamak da olan bir yapıdır.

Mürefte

Mürefte, Şarköy ilçesine 13 km uzaklık da olan bir yerdir. Birçok kişi yaz tatilin de mürefteyi tercih etmektedir. Pırıl pırıl denizi ve tertemiz sahilleri ile birçok kişinin beğenisini toplamaktadır. Ayrıca mürefteye ulaşım için de birçok seçenek bulunmaktadır.

Şarköy Konum için tıklayınız.
Şarköy Gezilecek Yerler adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Tekirdağ Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here