Home Türkiye Tekirdağ Saray Gezilecek Yerler

Saray Gezilecek Yerler

0
1190
Saray Gezilecek Yerler

Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Saray Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka gezilip görülmesi gereken ilçelerden bir tanesidir. İlçe turizm açısından zengin bir ilçedir. Bunun nedeni ise Tekirdağ şehrinin Karadeniz’e açılmak da olan tek kapısı olmasıdır. Adını ise eski zamanlar da padişah ilçeye saray yaptırdıktan sonra ilçenin adı saray olarak kalmıştır.

Saray Nerede?

İlçenin güzelliklerini ve tarihi yapısını görmek isteyen kişiler saray nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Saray ilçesin, Tekirdağ şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Tekirdağ şehri ise, Marmara bölgesin de yer almaktadır. İlçe aynı zaman da turizm ilçesidir.

Saraya Ulaşım

İlçenin birçok güzelliğin görmek isteyen kişiler saraya ulaşım nasıl olur sorusunu sık bir şekil de sormak da ve cevabını merak etmektedirler. Bu ilçeye ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler ise kara yolu ve demir yoludur. Kişiler genel olarak ulaşım için demir yolunu tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de metro, dolmuş ve otobüs gibi ulaşım seçenekleri de yer almaktadır.

Saray Konaklama

Saray ilçesinin güzelliklerini gezip görmek isteyen kişiler saray konaklama birçok seçenek tercih edebilmektedirler. İlçeyi gelen kişiler genel olarak otel konaklamasın da kalmayı tercih etmektedirler. Ayrıca ilçe içerisin de birçok pansiyon ve kiralanabilir evler de yer almaktadır.

Saray Gezilecek Yerler

Tekirdağ’ın ilçelerinden birisi olan saray gezilecek yerler mutlaka görülüp gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bu ilçeyi gezmek isteyen kişiler genel olarak bahar ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. İlçeyi gezmeye gelen kişilerin genel olarak en çok ziyaret ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Laladere Mesire Yeri

Bu yer saray ilçe merkezine bağlı bir yer olarak bilinmektedir. Bu alan ormanlık bir yerdir ve sessiz, huzurlu bir yer olduğu için birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu alan da mangal ve piknik gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Çamlıköy Ormaniçi Dinlenme Tesisleri

Bu dinlenme tesisleri birçok kişi tarafından sevilmek de olan bir tesistir. Tesisin sakin ve huzurlu olması kişiler tarafından beğenilmektedir. Ayrıca bu tesis de piknik gibi aktiviteler yapılabilmektedir.

Saray Konum için tıklayınız.
Saray Gezilecek Yerler adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Tekirdağ Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here