Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaMekanlarAlkollü MekanlarŞarap Evi: Foxy Karaköy

Şarap Evi: Foxy Karaköy

-

Şarap sevelerin müdavimi olduğu mekanlardan birisi olan Foxy, 2020 yılına girdiğimiz günlerde Karaköy’de açıldı. Neolokal’in sahibi Maksut Aşkar işletmesinde olan mekan, beklentileri oldukça yüksek tutuyor. Foxy bir restorandan daha çok şarap evi olarak tasarlanmış. Zengin şarap menüsünün yanında ortaya karışık söyleyebileceğiniz yemeklere de yer veriyor. Küçük ama ev ortamı havası veren mekanda istediğiniz ev konforunu sağlayabilirsiniz. Mekanın küçük ve birbirine yakın masaları sayesinde, başkalarıyla aynı masayı paylaşabilirsiniz. Ünlüler, şefler ve editörlerle aynı masada yemek yiyebilirsiniz. Enfes şarabınızdan yudumlarken hoş sohbetler edebilirsiniz.

Foxy Karaköy’de Ne Yenir?

Foxy’nin menüsünün atıştırmalıklardan oluştuğunu söyleyebiliriz. İçki yanında tadımlık lezzetleri deneyebilirsiniz. Mekanın menüsü dönem dönem değişiyor. Ancak sipariş verdiğiniz zaman Türk şeflerin marifetli ellerinden çıkmış, leziz yiyecekleri görebilirsiniz. Menüsünde dikkat çeken yemekler Pekmezli Ciğer, Tembel Mezesi, Kavurma Pastırma ve Kızarmış Karnabahar’dır. Foxy Karaköy’ün şaraplarının tamamının yerli üretim olduğunu söylememiz gerek. Şarapları ise şişe, kadeh ya da yarım kadeh şeklinde sipariş edebiliyorsunuz. Şarap sevmeyen biriyseniz de mekanda size özel olarak kokteyl de hazırlanabiliyor.

Foxy Karaköy’de Ne Kadar Ödenir?

Foxy’nin yemeklerinin mevsiminde ve yerel olmasına rağmen fiyatları oldukça uygun. Menüsünde Şemsa’nın Ekşili Dili 42 TL, Marine Hamsi ve Turşu 29 TL, Apartıman’ın Tembel Mezesi 17 TL olarak fiyatlandırılıyor ve tereyağlı ekşi maya ekmek müeeseseden veriliyor. Menünün şarapları ise bölge bölge ayrılıyor. İç Anadolu şarapları 145-170 TL, Güneydoğu Anadolu 135 TL, Doğu Anadolu 135-410 TL, Marmara 230-295 TL, Ege 120-235 TL, Karadeniz bölgesine ait şaraplar 220 TL olarak fiyatlandırılıyor.

Foxy Karaköy İletişim Bilgisi

Adres: Sub Hotel, Necatibey Caddesi, No:91, Beyoğlu
Telefon: 0212 243 00 05
Konum için tıklayın.

Foxy Karaköy Rezervasyon

Mekanın küçük olması ve ortam yaratması için rezervasyonlu müşteri kabul edilmiyor.

Diğer Mekanlar için tıklayın.

Şarap Evi: Foxy Karaköy
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,004TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone