Home Türkiye İstanbul Sancaktepe Gezilecek Yerler

Sancaktepe Gezilecek Yerler

0
1042
Sancaktepe Gezilecek Yerler

2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan Sancaktepe Gezilecek Yerler, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan ilçelerden biridir. İlçenin güneyinde Kartal, güneybatısında Maltepe, batısında Ümraniye ve Ataşehir, kuzeyinde Çekmeköy, doğusunda Sultanbeyli ve Pendik yer almaktadır. Kısa sürede büyüyen ve nüfusunu da arttıran ilçe, toplamda 61 km2lik bir yüzölçümüne sahiptir.

Denizden yüksekliği 100 metre olan ilçenin 2018 yılında yapılan sayımlarda nüfusu 414,143 kişi olarak belirlenmiştir. 3. Köprünün bağlantı yollarının ilçe sınırları içerisinde geçmesi, ilçenin oldukça özel bir konuma ulaşmasını mümkün kılmıştır. Sancaktepe gezilecek yerler kapsamında pek çok görülmesi gereken yere sahip olan ilçeye ulaşımın hangi ulaşım seçenekleri üzerinden yapılabileceği pek çok insan tarafından merak edilmektedir.

Sancaktepe Ulaşım

Sancaktepe ulaşım konusunda farklı seçeneklere sahip İstanbul ilçelerinden biridir. İlçeye sorunsuz bir şekilde gitmek isteyen kişiler için İETT otobüs hatları ve minibüs hatları bulunmaktadır. Bu bağlamda Ümraniye, Çekmeköy, Kadıköy vb. ilçelerden Sancaktepe’ye ulaşım gerçekleştirilebilmektedir.

Bunun yanı sıra Dolmuş D-26, Dolmuş D-28 ve Minibüs C-56 olarak adlandırılan dolmuş ve minibüs seferlerinin de bulunduğunu ifade etmek olanaklıdır. İlçeye gitmek isteyen kişiler, özel araçlarını da kullanabilmekte ve özel araçları ile birlikte ilçeye kısa sürede ulaşım sağlayabilmektedir.

Sancaktepe Gezilecek Yerler

İlçeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin bir kısmı, Sancaktepe gezilecek yerler kapsamında derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan ve görülmesi gereken yerleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

  • Rings Alışveriş Merkezi
  • Safa Tepesi
  • Damatris Yazlık Sarayı
  • Arap Hekim Cami
  • Abdurrahman Gazi Türbesi
  • Sarıgazi Köyü Mescidi ve Cami
  • Sarı Kadızade Şeyh Mustafa Edendi Türbesi

Bu ve buna benzer pek çok alan, Sancaktepe’de yer almakta ve insanların ziyaretlerini kabul etmektedir.

Sancaktepe’de Ne Yenir?

İlçeye gitmek ve ilçede kısa bir gezinti yapmak isteyen kişiler, öğlen ve akşam yemeklerinde ne yiyebileceklerini merak etmektedir. Sancaktepe’de ne yenir sorusu kapsamında döner, ev yemekleri, İç Anadolu yemekleri, kebap ve pide yenilebilmektedir. İlçeyi ziyaret eden kişiler, yiyecek seçeneklerinden istediklerini seçebilmekte ve çeşitli restoranlar üzerinden keyifli bir şekilde yemek yeme şansı elde etmektedir.

Konum için tıklayınız.
Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here