Cuma, Mayıs 27, 2022
Ana SayfaKültür SanatSalt Galata, İstanbul

Salt Galata, İstanbul

-

Karaköy’ün incilerinden her geçtiğinizde mutlaka uğramanız gereken Salt Galata. Kitap okumayı seviyor veya ders çalışmanız gereken noktalarda kesinlikle gitmeniz gereken muhteşem bir mekan. Tarihi dokunun modernlikle birleştiği içinde bir de cafe barındıran bir yer. Mekana çok fazla ziyaretçi akını olduğundan ders çalışacaksanız sabah saatlerinde gitmenizi tavsiye ederim.

Mekan, eski Osmanlı Bankası’nın yerine açılmıştır. Bina Osmanlı Bankası iken 1892 yılında ünlü Fransız asıllı Mimar Alexandre Vallauri tarafından tasarlanmıştır. Mekanın içinde, Kütüphane, Salt Araştırma, Oditoryum, Osmanlı Banka Müzesi, Yararlı Sanat Ofisi, Atölyeler, Sergi Alanları, Kitapçılar ve bir Cafe bulunmaktadır. Modern Müzeciliğin uğrak noktası bu mekana uğramanızı tavsiye ederiz.

Salt Galata, İstanbul İletişim Bilgisi

Adres: Bankalar Caddesi 11 Karakoy, İstanbul, Türkiye
Telefon: (0212) 334 22 00
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayın.

Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="mekancu" twitter="mekancu" youtube="mekancu" instagram="mekancu" pinterest="mekancu" tiktok="@mekancu" open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsicGFkZGluZy10b3AiOiIxNSIsImRpc3BsYXkiOiIifX0="][td_block_3][td_block_3 sort="popular"]