Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaTürkiyeGaziantepŞahinbey Gezilecek Yerler

Şahinbey Gezilecek Yerler

-

Gaziantep ilimizin en büyük ilçesi olan Şahinbey Gezilecek Yerler, 846 bin nüfusu ile ayrıca Türkiye’deki en büyük ikinci ilçe unvanını taşımaktadır. Gaziantep’e gelen her bireyin ilk tercihi olan merkez ilçe Şahinbey, gezilecek sayısız güzel yere sahiptir. Gaziantep Şahinbey nerede sorusunu yönelten bireyleri bu ilin Kilis sınırında olduğunu bilmelidir.

Gaziantep denilince ilk akla gelen ilçe Şahinbey, adını Kuvayi Milliye komutanı Şahin Bey’den almıştır. Şahinbey ilçesi, eski zamanlarda pek çok medeniyete ev sahipliği de yapmıştır. En eski yerleşim yerlerinden olan bu ilçe, birçok farklı kültürden etkilenerek bugünkü halini almıştır.

Gaziantep Şahinbey Nasıl Bir Yer?

Gaziantep’i ziyaret edecek insanlar ilk olarak Gaziantep Şahinbey nasıl bir yer sorusuna yanıt aramaktadır. Şehrin en kalabalık ilçesi olan Şahinbey, her zaman canlı bir merkez olmuştur. Tarihin ve modernliğin bir arada bulunduğu bu ilçede tarihi güzellikler ve eğlence merkezleri yoğundur.

Şehir hayatının en iyi şekilde yaşanabileceği ilçeler arasında yer alan Şahinbey, öğrencilerin de en çok ikamet ettiği ilçedir. Bu nedenle hem uygun fiyatlı hem de her zaman canlı kalmaktadır. Merkez bir ilçe olmasına rağmen bu konumda tarihi yapılara ve doğal güzelliklere sıkça rastlanmaktadır.

Gaziantep Şahinbey ilçesinde sürekli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerden en çok beğeni toplayanı ise ücretsiz şehir turlarıdır. Belediye, son olarak Gaziantep ücretsiz şehir turları 2021 düzenlemiş ve halkın bu gezi olanaklarından faydalanmasını sağlamıştır.

Gaziantep Şahinbey Gezilecek Yerler

İlin en büyük ilçesi olan Şahinbey, güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Şahinbey gezilecek yerler sayısı bu bakımdan oldukça fazladır. Aşağıdaki listede Şahinbey ilçesinde gezip görebileceğiniz yerler belirtilmektedir.

  • Ali İhsan Göğüş Müzesi ve Gaziantep Araştırma Merkezi
  • Hamam Müzesi
  • Kaleoğlu Mağarası
  • Lastkey-x Kaçış Oyunu Merkezi
  • Gaziantep Kalesi
  • Bedesten Çarşısı
  • Devr-i Âlem Para Müzesi
  • Tahtani Camii
  • Tabak Hamamı
  • Gaziantep Kahramanlık Panorama Müzesi

Her kesimden insana hitap edebilecek güzelliklere sahip olan Şahinbey ilçesi, toplamda 3 veya 4 günde gezilebilmektedir. Bu geziden zamanı kalan bireylerin Şehitkâmil gezilecek yerler için diğer merkez ilçe Şehitkâmil’e de uğraması tavsiye edilmektedir.

Konum için tıklayınız.
Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Gaziantep Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol