Home Türkiye Balıkesir Şahin Deresi Kanyonu Gezi Notları

Şahin Deresi Kanyonu Gezi Notları

0
855
Balıkesir Altınoluk Şahin Deresi

Muhteşem doğası ve harika atmosferi bulunan Şahin Deresi Kanyonu, Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunuyor. Ulaşımının kolay olması nedeniyle günübirlik ziyaretçiler çokça tercih ediyor. Piknik alanı da bulunan kanyon olağanüstü bir manzaraya sahiptir. Burada doğayı gezebilir ve manzaranın tadını piknik yaparken çıkarabilirsiniz.

Kanyon içerisinde yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor. Burada doğa yürüyüşü, piknik yapabilirsiniz. Macera sever bir kişiyseniz zorlu parkurlarda kanyonda yer alıyor. Ayrıca kanyonun içerisinde akan derenin buz gibi suyunda serinleyebilir ve 800 çeşit bitki türünün bulunduğu kanyonu keşfe çıkabilirsiniz.

Şahin Deresi Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Balıkesir merkeze yaklaşık olarak 100 kilometre mesafede bulunan kanyon Altınoluk beldesinde yer alıyor. Altınoluk merkeze ulaştıktan sonra sokaklardan dönerek Kaz Dağları’na doğru ilerlemelisiniz. Kuzeye doğru ilerlemeye devam edip kanyonu görene kadar devam etmeniz gerekiyor. Kanyona vardığınızda kişi başı 3 lira gibi bir ücret ödüyorsunuz.

Şahin Deresi Kanyonu’nda Neler Yapılabilir?

Kanyona girdikten sonra suyun içerisinde bulunan piknik masalarını görebilirsiniz. Burada piknik yapabilirsiniz. Masların yaklaşık 500 metre ilerisinde ise karşınıza bir şelale çıkıyor. Buz gibi sulardan yürüyerek kanyonu dolaşabiliyorsunuz. Şelalede ise minik bir havuz yer alıyor. Soğuk olmasına rağmen mutlaka burada yüzmelisiniz ve vücudunuzu canlandırmalısınız.

Kanyona gittiğinizde dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunuyor. Öncelikle yüzmek istiyorsanız mayonuzu ve bikininizi önceden giymelisiniz. Çünkü giyinmek için uygun bir yer bulunmuyor. Ayrıca kanyonda dolaşırken taşların ve suların üzerinden yüründüğü için terlik giymemelisiniz. Yanınıza mutlaka spor ayakkabı almalısınız. Aksi takdirde düşüp kendinizi yaralayabilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

Balıkesir Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here