Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaDiğerRamazan Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

-

Kişilerin genel olarak direkt ramazan ayıyla ilgili merak ettikleri birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan birisi de Ramazan Bayramı ne zaman olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre Ramazan Bayramı 12 Mayıs’ta başlayacaktır. Ramazan ayının bitişinde olan bayram evlere tıpkı Ramazan ayının getirdiği gibi mutluluk getirecektir.

Kadir Gecesi Ne Zaman?

Kişilerin komple Ramazan ayı ile ilgili merak ettikleri birçok şey bulunur. Bunlardan birisi de Kadir gecesi ne zaman sorusuyla gelmektedir. Bu gecenin Müslümanlar için çok büyük bir önemi vardır. Ramazan ayı içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı’ olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 8 Mayıs 2021 günü meydana gelecektir.

Ramazan ayının 27. gecesi olarak kabul edilen Kadir gecesi insanlar için birçok bakımdan merak uyandırmaktadır. Bu gece Kuran’ın indirilmeye başlamasını başlattığı gündür. Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi tüm Müslümanlar için büyük önem taşımaktadır. Bugün ki belki de her günden daha değerlidir.

Ramazan Ne Zaman Bitecek?

Müslümanlar bereket ve rahmet ayı olarak gelen Ramazan ayını çok sevmektedirler. Bu ayda insanlar nefislerini kontrol etmek ve dizginlemek amacı ile oruç tutarlar. Ancak her Ramazan ayında olduğu gibi bu on bir ayın sultanı hakkında merak edilen birçok husus mevcuttur. Bunlardan birisi de Ramazan ne zaman bitecek sorusu olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ise Ramazan ayının 12 Mayıs günü biteceği söylenmektedir.

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Kişiler Ramazan ayına çok önem vermektedir. Her yıl bu dönemde oruç tutulmaktadır. Ramazan’ın önemi birçok insan tarafında çokça araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Ramazan ayını önemli kılan nedenlerden birisi de Kutsal kitabımız olan Kur’an’ın bu ayda indirilmiş olmasıdır. Yüce Allah Kur’an’da Ramazan ayından insanları kurtuluş yoluna götüren ve doğruyu yanlıştan ayıran Kur’an’ın indiği aydır diye bahsetmiştir.

Neden Oruç Tutulmalı?

Ramazan hakkında merak edilen hususlardan birisi de oruç ile ilgili olmaktadır. Kişilerin sordukları sorulardan birisi de neden oruç tutulmalı sorusu olmaktadır. Müslüman insanlar herhangi bir menfaat düşüncesi ile değil de sadece Allah’ın emri olduğu için ve onun rızasını kazanmak maksadıyla oruç tutmalıdır.

Diyanet’in sitesinden güncel iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.
Ramazan Ayı ile alakalı diğer yazılar için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol