Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaDiğerRamazan Ayı Sahur Saatleri

Ramazan Ayı Sahur Saatleri

-

Ramazan Ayı Sahur Saatleri oruç tutan insanlar oldukça önemlidir. Ramazan ayı insanların çok sevdiği ve değer verdiği, kendilerini dizginleyip arındığı bir ay olarak on bir ayın sultanı olmaktadır. Ancak her Ramazan ayında olduğu gibi bu on bir ayın sultanı hakkında merak edilen birçok husus mevcuttur. Bunlardan birisi de Ramazan ayı sahur saatleri olmaktadır. Sahur, imsak ve iftar vakitleri Ramazan imsakiyesi içerisinde yer alıyor. Bu imsakiyeye göre ana hatlar ile şunlar söylenebilir; Türkiye genelinde Ramazan’ın ilk imsakı Ardahan ve Iğdır’da, ilk iftar ise Hakkari’de açılacak. Milyonlarca Müslüman vatandaş iki sahur gecesini ve iki iftar vaktini geride bıraktı. 2021 Yılının imsakiye vakitleri ise en çok araştırılan konulardan biri durumunda.

Ramazan Ayı Sahur Saatleri

İstanbul Sahur Saati

İstanbul ilinde yaşayan insanların merak içerisinde oldukları birçok konu bulunmaktadır. Sahur ve iftar saatlerini bilmek isteyen insanlar en çok da İstanbul sahur saati hakkında merak içerisindedirler. Merak edenlere ise İstanbul sahur saatinin bu gece 04:37 olduğunu söylemek mümkün.

Ankara Sahur Saati

Kişilerin merak içerisinde oldukları birçok konu bulunmaktadır. Özellikle Ankara ilinde yaşayan insanlar sahur saatleri içerisinde meraktadırlar. Sahur saatleri günden güne ve ilden ile elbette değişiklik göstermektedir. Ankara sahur saati ise 04:25 olmaktadır.

İzmir Sahur Saati

İzmir’de yaşayan insanların merak içerisinde oldukları birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de il genelindeki sahur saatleri olmaktadır. Yapılan araştırma ve elde edilen bilgilere göre ise İzmir sahur saati 04:53 olarak söylenebilir. Bu saat her ne kadar geç gibi dursa da iftar saati de buna dengelidir.

Ramazan Ayı Ne Zaman Bitiyor

Kişilerin Ramazan ayı ile ilgili merak ettikleri ve öğrenmek istedikleri birçok husus bulunmaktadır. Müslümanlar bereket ve rahmet ayı olarak gelen Ramazan ayını çok sevmektedirler. Bu ayda insanlar nefislerini kontrol etmek ve dizginlemek amacı ile oruç tutarlar. Ancak her Ramazan ayında olduğu gibi bu on bir ayın sultanı hakkında merak edilen birçok husus mevcuttur. Bunlardan birisi de Ramazan ne zaman bitiyor sorusu olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ise Ramazan ayının 12 Mayıs günü biteceği söylenmektedir.

Diyanet’in sitesinden güncel iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.
Ramazan Ayı ile alakalı diğer yazılar için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol