Home Diğer Ramazan Ayı İftar Saatleri

Ramazan Ayı İftar Saatleri

0
1153
Ramazan Ayı İftar Saatleri

Ramazan Ayı İftar Saatleri orucunu açacak insanlar için oldukça önemlidir. Ramazan ayı insanların çok sevdiği ve değer verdiği, kendilerini dizginleyip arındığı bir ay olarak on bir ayın sultanı olmaktadır. Ancak her Ramazan ayında olduğu gibi bu on bir ayın sultanı hakkında merak edilen birçok husus mevcuttur. Bunlardan birisi de Ramazan ayı iftar saatleri olmaktadır. Ramazan saatleri birçok ilden ile değişiklik göstermektedir. Ancak sadece bu değil aynı zamanda sahur da farklılık göstermektedir.

Ramazan Ayı İftar Saatleri

İstanbul İftar Saati

İstanbul ilinde yaşayan insanların merak içerisinde oldukları birçok konu bulunmaktadır. Sahur ve iftar saatlerini bilmek isteyen insanlar en çok da İstanbul iftar vakti hakkında merak içerisindedirler. Bugün İstanbul iftar saati 19:52 olmaktadır.

Ankara İftar Saati

Ankara ilinde yaşayan insanların Ramazan ile ilgili merak içerisinde bulundukları birçok konu mevcuttur. Ankaralılar Ankara iftar saati hakkında büyük merak içerisinde olmaktadırlar. Ankara iftar saati ise 19:35 olmaktadır.

İzmir İftar Saati

İzmir’de yaşayan insanların merak içerisinde oldukları birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de il genelindeki iftar saatleri olmaktadır. Yapılan araştırma ve elde edilen bilgilere göre ise İzmir iftar saati 19:56 olmaktadır.

Oruç İçin Ne Zaman Niyet Edilmelidir?

Kişilerin merak içerisinde oldukları birçok konu bulunmaktadır. Meraklarını gidermek için son zamanlarda çokça araştırmaya girişen insanların Ramazan ile ilgili en çok merak ettikleri şeylerden birisi de oruç için ne zaman niyet edilmelidir sorusu olmaktadır. Bu husus üzerine yapılan birçok araştırma mevcuttur. Niyet etmek orucun şartlarındandır. Niyetsiz oruç doğru kabul edilmez. Kalben niyet etmek yeterli ise de niyeti dil ile ifade etmek gerekmektedir. Oruç için sahura kalkılması da niyet sayılır. Eğer ki imsak saatini geçirdiyseniz, sonrasında yapılacak niyetin geçerli olması için bu vakitten itibaren bir şey yenilip içilmemiş, oruca aykırı bir iş yapılmamış olması gerekir.

Kadir Gecesi Ne Zaman?

Kişilerin komple Ramazan ayı ile ilgili merak ettikleri birçok şey bulunur. Bunlardan birisi de Kadir gecesi ne zaman sorusuyla gelmektedir. Bu gecenin Müslümanlar için çok büyük bir önemi vardır. Ramazan ayının 27. gecesi olarak kabul edilen Kadir gecesi insanlar için birçok bakımdan merak uyandırmaktadır.

Diyanet’in sitesinden güncel iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.
Ramazan Ayı ile alakalı diğer yazılar için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here