Çarşamba, Şubat 28, 2024
Ana SayfaKültür SanatRahmi M. Koç Müzesi, Ankara

Rahmi M. Koç Müzesi, Ankara

-

Rahmi M. Koç Müzesi tarihin karanlıkta kalmış kısımlarını aydınlatarak, gün yüzüne çıkaran önemli bir yapıdır.  Hem İstanbul’da hem de Ankara gibi büyük bir şehirde müzeye ulaşım imkanları çok geniş kapsamlıdır. Rahmi Koç müzesinin içerisinde renkli matematik dünyası, anasınıfı eğitim atölyesi, motosikletler, bebek arabaları,bisikletler, kağnılar, at arabaları, kızaklar, torna tezgahları, kayaklar ve dıştan takma motorlara yer verilmiştir. Müzenin giriş katında ise; sualtı bölümü, astronomi, fen ve de enerji atölyeleri, Erdoğan Gönül Galerisi, buhar makineleri,gemi makineleri,nostaljik dükkanlar, gemi buhar makinesi ve de sinema bölümü yer almaktadır.

Rahmi Koç Müzesi içerisinde sergilenen her bir eser, geçmişten günümüze kadar ülkemizin nasıl bir gelişim sağladığının göstergesi haline gelmiştir. Burada eski çamaşır makineleri, ilk çıkan bilgisayarlar, telefonlar, en eski oyuncuklar ve de matbaa makinelerini görmek mümkün olacaktır.

Geçmişten bugüne kadar fotoğraf makinelerindeki gelişim, yün ve tiftik kumaşlarının hammaddeleri ve daha bir çok şey ülke tarihine ışık tutan yapısı ile burada hafta içi belirli saatlerde insanlara sergilenmektedir.

Rahmi M. Koç Müzesi, Ankara

Rahmi M. Koç Müzesi İletişim Bilgisi

Adres: Depo Sokak No: 1 | Kale Mah., Ankara 06230, Türkiye
Telefon: 0 (212) 369 66 00
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol