Home Rehber Türkiye Pursaklar Gezilecek Yerler

Pursaklar Gezilecek Yerler

0
3480
Pursaklar Gezilecek Yerler

Ankara Pursaklar Gezilecek Yerler listenizin en güzel yerlerinden birisi de Pursaklar ilçesidir. Ankara Pursaklar ilçesi şehrin en zengin bölgelerinden biridir. Bu bölgede yaşam oldukça pahalıdır. Merkeze oldukça yakın bir mesafede bulunur. Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bol yeşillikli bir bölgede yer aldığını da söylememiz gerekiyor. Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden de biridir.

Pursaklar Gezilecek Yerler

Ankara Pursaklar Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin en eski yerleşim merkezilerinden birisi olan Ankara Pursaklar da pek çok tarihi esere rastlayabilirsiniz. Tarihi oldukça eski olmasına rağmen ancak 2008 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır. Cumhuriyet döneminde ise oldukça gelişmiştir. Pursaklar şehrine ilk yerleşim 1463 yılında gerçekleştirmiştir.

Ankara Pursaklar’a Nasıl Gidilir?

Ankara Pursaklar ilçesi şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Türkiye’nin her bir bölgesinden hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine geldiğinizde ise toplu taşıma araçları ile ilçeye ulaşmak mümkündür.

Paşa Kayalıkları

Ankara Pursaklar gezilecek yerler listenize Paşa Kayalıklarını ekleyebilirsiniz. Bölge peri bacalarını andıran bir doğal oluşumdur. Ayrıca bölgede savaş kalıntıları da bulunur. Bunlar da aynı şekilde korunmaktadır.

Tebessüm Piknik Alanı

Ankara’da nerede piknik yapılır sorusunun cevabını Tebessüm Alanı olarak cevaplandırabilirsiniz. Belediye tarafından açılan bu piknik alanı hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler tarafından oldukça sevilmektedir. Burada hem piknik yapabilir hem de kısa bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz.

Dolfinaryum Yunus Gösteri Merkezi

Ankara Pursaklar gezi listenizin en eğlenceli durağı burası olabilir. Geziniz sırasında Dolfinaryum’a uğrayıp, sevimli yunuslara arkadaşlık edebilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte keyifli bir hafta sonu geçirmek mümkündür. Havuz ve yunus gösteriyle birleşmiş rengarenk ışıklar arasında güzel bir anı da çektirebilirsiniz.

Ankara Pursaklar konum için tıklayınız.

Pursaklar Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ankara Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here