Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Pub Nedir?

-

Pub nedir diye merak eden kişiler için genel bir tanımlama yapılacak olduğu zaman bira satışlarının yapıldığı, yüksek gürültülü mekanlar olarak tabir edilebilir. Geçmişten günümüze kadar uzanan pub kültürü için birçok doğru bilinen yanlışlar vardır. Pub, İngilizlerin genel anlamda barlarına verilen isimdir. Zaman içerisinde bir yandan yemeğe karşı daha çok özen göstermeye başlamaları ile insanlara daha farklı etkileri ile gastro pub gibi kültürler de ön plana çıkmaya başlamıştır.

Pub mekanları doğası gereğine bakılacak olduğu zaman hem biraların çok rahat bir şekilde tüketilebildiği hem de yüksek sesli müzikler ile insanların sosyalleşerek kafa dağıtmalarına yardımcı olan sistemdir. Geçmişten günümüze kadar uzanmayı başaran Pub kültürü, Anglosakson kültürünün bir parçası olarak dikkatleri çekiyor. Eskiden alehouse ismi ile bilinirdi.

Pub Nedir? Pub Kültürü…

Eski ismi ile Alehouse olarak bilinen publarda biraların üretimleri yapılır ve insanların bir araya gelerek daha sosyal bir hale gelmeleri için fırsatlar sunulur. Hem muhabbetler edilir hem danslar hem de biralar içilerek daha sosyal bir ortam oluşturulur. Şu an İngiltere ve İrlanda sınırlarında daha çok tercih edilen pub kültürü, genel olarak herkesin biri birilerini tanıdıkları, rahat ederek kaynaştıkları alanlar olmaya devam ediyor. Lokanta tarzında yan yana masalar yer almaz. Bunların tam aksi olarak koltuklar ve uzun masalar bulunurken loş bir havası ile dikkatleri çeker.

Pub Nedir? adlı konumuzu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sözlük kategorimizde farklı içeriklere göz atabilirsiniz.
Gezi ve Mekan Rehberleri için Mekancu Instagram adresine göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol