Home Türkiye Çanakkale Polente Feneri Gezi Notları

Polente Feneri Gezi Notları

0
1067
Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada gezilecek yerler listesinde yer alan Polente Feneri Çanakkale sınırları içerisinde bulunuyor. Bozcaada Türkiye’nin köyü olmayan tek ilçesidir. Geçmiş zamanlarda Rumlara ev sahipliği yapmıştır. Son zamanlarda gittikçe artan popülerliği ile ün yapmaya devam ediyor.

Bozcada’ya Nasıl Gidilir?

Çanakkale’ye bağlı bir adadır. Buraya tek ulaşım ise Ezine ilçesinden kalkan feribotlarla sağlanıyor. Geyikli beldesine gelip buradan binebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. Sefer saatleri ya da tarifeleri mevsime göre değişiklik gösterebiliyor. Feribotlara yolcu ya da araçlı olarak binebiliyorsunuz.

Eğer şahsi aracınızla gidecekseniz Tekirdağ yolu üzerinden Çanakkale’ye varabilirsiniz. Oradan da Ezine Geyikli’ye geçiş yaparak feribotla adaya ulaşabilirsiniz. Yolculuk toplamda feribot dahil 7 saat sürüyor.

Çanakkale Bozcaada Polente Feneri

Bozcaada Polente Feneri

Bozcaada denilince akla gelen ilk şeylerden biri de günbatımıdır. Herkesin övgüyle bahsettiği muhteşem manzaraya sahip Polente Feneri’nde sevdiklerinizle beraber oturup güzelliği seyredebilirsiniz. Tabi ki günbatımını seyrederken eli boş gitmek olmaz. Ünlü ve olağanüstü lezzete sahip Bozcaada şarabını yanınıza alabilirsiniz. Yanına da peynir tabağı ve adanın meşhur damla sakızlı kurabiyesini koydunuz mu tadından yenilmez.

Konum için tıklayınız.

Rüzgar Gülleri

Teoman’ın şarkılarına konuk olan rüzgar gülleri tabi ki Bozcaada’nın sembolü haline gelmiştir. Kır evinin verandasında, bir rüzgar gülüne rastladın diyerek sözlerine başlıyor. Eşsiz ortamı ile efsunlu hayaller kurduran rüzgar gülleri 2000 yılında yapılmış. Rüzgar güllerinin yanına giderseniz çıkardığı sesi duyabilir ve muhteşem görüntüsünü yakında inceleyebilirsiniz. Polente Feneri ile birlikte inanılmaz bir görüntü oluşturuyor. Ege Denizi’nin enginliklerini karşısına alan güller adanın en sevilen yerlerindendir.

Çanakkale ilimiz ile alakalı diğer bilgiler için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here