Home Mekanlar Papadulos’tan Pano’ya: Tarihi Pano Şaraphanesi

Papadulos’tan Pano’ya: Tarihi Pano Şaraphanesi

0
604
Tarihi Pano Şaraphanesi

1898 senesinde kurulan Tarihi Pano Şaraphanesi, hikayesini Samatya’da yaşayan Rum bir aileden, yani kurucusu Panayot Papadulos’tan almaktadır. Bütün mal varlığını satıp Pano’yu güzelleştirmek için kullanan Papadulos, yıllar içinde mekanı tarihte tek şarap satan binası haline getirmiştir. Başlangıçta Bozcaada’dan getirdiği şarap fıçılarını Beyoğlu’nda gizlice satmıştır. Sonraları Pano Şaraphanesi’ni kurarak kısa sürede tanınır hale gelmiştir. Günümüzde de hala Beyoğlu’nda şaraphane olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Mekanın sade ve antik görüntüsü gelen misafirleri büyüleyecek niteliktedir. Bina 3 katlıdır. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü bir şekilde misafirlerini karşılamaktadır. Mekanın kendi imalatları olan şarapları tadarak gününüzü güzelleştirebilirsiniz. Mekanda ayrıca Wifi de bulunmaktadır.

Kırmızı, beyaz, roze, tatlı, ithal kırmızı ve ithal beyaz şarap türlerinin yanı sıra, alkolsüz içecekler, diğer alkollü içecekler, sıcak içecekler, tatlılar, makarnalar, ara sıcaklar, salatalar, peynirler ve mezeler de menüde bulunmaktadır. Ayrıca ana yemek olarak et, balık ve tavuk çeşitlerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Tarihi Pano Şaraphanesi İletişim Bilgisi

Adres: Hüseyinağa, Hamalbaşı Cd. No:12, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 292 66 64
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here