Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaKültür SanatOturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 10 Müze

Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 10 Müze

-

Nasıl olur demeyin. İşte Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 10 Müze. Dünya genelinde meydana gelen Koronavirüs salgını yüzünden evlere kapandık. Hem dünyada hem de ülkemizde halen devam salgın bizlere çeşitli önlemler aldırdı. Salgın tehlikesinin devam ettiği günlerde okullar kapatıldı, sokağa çıkma yasakları geldi derken kalabalıktan kaçınmaya başladık. Sosyal insanlar için bu eve kapanma durumları can sıkıcı olabilir. Ancak eve kapanmak gezmenize engel değil. Çevrimiçi olarak internet üzerinden de gezi yapabilirsiniz.

Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 10 Müze

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi

Çocuklarınızla beraber evinizde güvenilir ve son derece eğlenceli bir sanal gezi yapabilirsiniz. İstanbul Oyuncak Müzesi içerisinde 40 farklı ülkeden getirilmiş olan eski ve yeni oyuncakları barındırıyor. Muhteşem oyuncak koleksiyonları ile üç kuşağa hitap eden müzeyi mutlaka gezmelisiniz.

Web Sitesi: http://istanbuloyuncakmuzesi.com/

Ankara

Anıtkabir, Ankara

Her Türk çocuğunun görmesi gereken ilk yerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, atamız Atatürk’ün anıt mezarı Anıtkabir’i sanal olarak gezebilirsiniz. Aslanlı Yol, Anıtkabir Kuleler ve Anıtkabir Tören sanal gezide görebileceğiniz yerlerden yalnızca birkaçıdır.

Web Sitesi: http://www.anitkabir.com.tr/

Louvre Müzesi, Fransa

Louvre Müzesi, Fransa

Dünyada en çok ziyaret edilen müzeler arasında yer alan Louvre Müzesi, içinde barındırdığı Vinci’nin Mona Lisa’sı için ziyaret edilmeye değerdir. Sanal olarak müzeyi gezebilir, hiç görmeseniz de online olarak müzeyi gezme imkanına sahip olabilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.louvre.fr/en

Göbeklitepe, Şanlıurfa

Göbeklitepe, Şanlıurfa

Dünyada önemli bir yere sahip ve ülkemizde bulunan tarihin en eski yapı olduğu kabul edilen Göbeklitepe’yi de sanal olarak gezebilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.kulturportali.gov.tr/portal/gobeklitepe

British Museum, Londra

British Museum, Londra

Londra”da bulunan müze antik çağa ait eserleri içerisinde barındırıyor. Dünyanın en çok gezilen müzeleri arasında yer alan müzeyi sanal olarak gezebilirsiniz. Sanal olarak müzeyi gezerken mutlaka Katebet Mumyası ve Rosetta Taşı’nı ziyaret etmelisiniz.

Web Sitesi: http://www.britishmuseum.org/

Van Gogh Müzesi, Hollanda

Van Gogh Müzesi, Hollanda

Ünlü ressam Vincent Van Gogh yalnızca 37 yıl yaşamasına rağmen 2000’e yakın eser vermiştir. Ressamın birbirinden özel eserlerinin yer aldığı müzeyi evde oturduğunuz yerden tek tuşla ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.vangoghmuseum.nl/en

Ermitaj Müzesi, Rusya

Ermitaj Müzesi, Rusya

Dünyanın en eski müzelerinden biri olma özelliğini bulunduran Ermitaj Müzesi’ni sanal olarak gezebilirsiniz. İçerisinde 3 milyona yakın eser içermesiyle Guinnes Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor. Elinizin altındaki teknolojik aletlerle müzeyi tek bir tıkla ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.hermitagemuseum.org/wps/portal/hermitage/?lng=tr

Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul

Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul

Türkiye’nin ilk panoramik müzesi olma özelliğine sahiptir. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiğini tekrar tekrar görebilirsiniz. Top sesleri, askerlerin seslenişleri, Mehter Marşı ve Fatih’in emrini gerçekmiş gibi yaşayabilirsiniz

Web Sitesi: http://www.panoramikmuze.com/

Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul

Ulaşımın, iletişimin sanayinin ve endüstrinin gelişimine tanıklık eden Rahmi Koç Müzesi yalnızca bir tık uzağınızda bulunuyor. Her geçen yıl kendine bir şeyler katan müze ziyaret edilmeye değerdir. Ulaşım, iletişim, sanayi ve endüstrinin tarih boyunca gelişimini görebilirsiniz

Web Sitesi: http://www.rmk-museum.org.tr/

İstanbul Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi – Ayasofya Camii, İstanbul

Dillere destan bir mimariye sahip Ayasofya Müzesi, 537 yılında açılmıştır. Yaşayan bir tarih olarak tarihimizde ve dünyaca önemli bir yere sahiptir. Mozaikleriyle, altın, gümüş ve cam kaplamalarıyla bir şaheser olan müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Web Sitesi: http://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/istanbul/gezilecekyer/ayasofya-muzesi

Evden yapabileceğiniz diğer etkinlikler için Yaşam kategorisine göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol