Home Yeme - İçme Akşam Yemeği Ortaköy’de Osmanlı Lezzeti: Feriye Lokanta

Ortaköy’de Osmanlı Lezzeti: Feriye Lokanta

0
500
Feriye Lokanta

Yepyeni deneyimler sunan Feriye Lokanta, Ortaköy’de bulunuyor. Mevsimlere göre özel olarak yorumlanan yemekleri ve mükemmel manzarası ile misafirlerine kaliteli bir hizmet sunuyor. Farklı lezzetler denemek ve iyi yemekler tatmak istiyorsanız Feriye Ortaköy’e mutlaka uğramalısınız. Boğaz’ın hemen yanı başında konumlanmış mekan, Ortaköy Camii ve Boğaz Köprüsü’nün seyirlik görüntüsünü gözleriniz önüne seriyor. Feriye Sarayları olarak bilinen Çırağan Caddesi üzerinde yer alan Osmanlı Sarayları’ndan birisinde lokanta olarak hizmet vermektedir.

Feriye Lokanta Menüsü

Feriye mutfağında Türk yemeklerini ve sağlıklı yemekleri bulunmaktadır. Mekanı kahvaltı, öğle ya da akşam yemeği için tercih edebilirsiniz. Kahvaltı menüsünde geleneksel Türk kahvaltısına yer veriyor. Kars Gravyeri’nden Menemene kadar geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Öğle yemeği menüsünde ise mezeler ve peynir tabakları bulunuyor. Cunda Enginarı’ndan Yanık Yoğurtlu Muhammara’ya kadar geleneksel ve lezzetli mezeleri müşterilerine sunuyor. Akşam yemeği menüsünde ise ana yemekler yer alıyor. Dana Kaburga ve Kuzu Tandır gibi oldukça sağlıklı ve enfes tatlara yer veriyor. Tatlılarda ise Osmanlı’dan bize miras kalan lezzetleri sunuyor.

Feriye Lokanta Fiyatları

Ortalama restoran fiyatlarının biraz üzerinde bir fiyat listesine sahiptir. İki kişilik bir akşam yemeği için ortalama fiyat 300TL’dir.

Feriye Lokanta

Feriye Lokanta İletişim Bilgisi

Adres: Çırağan Caddesi, No:44, Ortaköy, İstanbul
Telefon: 0212 227 22 16
Konum için tıklayın.

Feriye Lokanta Rezervasyon

Lokantaya hem rezervasyonlu hem de rezervasyon yaptırmadan gidebilirsiniz. Deniz kenarında manzaralı bir masa istiyorsanız rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Feriye Lokanta

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here