Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaTürkiyeMuğlaOrtaca Gezilecek Yerler

Ortaca Gezilecek Yerler

-

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Ortaca Gezilecek Yerler, Muğla ilinin doğusunda yer almaktadır. Sahip olduğu doğal güzellikler ile insanların dikkatini çeken ve bu nedenle ön planda bulunan Ortaca, birçok insan tarafından ziyaret edilen ilçelerden bir tanesidir.

1987’den önce Köyceğiz’e bağlı bir belde iken bu yıldan sonra ilçe statüsü kazanmış ve Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesi olmuştur. Ticaret ve sanayi yapılan ilçede ekonominin bel kemiklerinin bu iki alan olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Okuma-yazma oranının yüksek olduğu Ortaca, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yoğun bir şekilde gerçekleştiği ilçelerden bir tanesidir. Peki Ortaca nerede ve ilçeye ulaşım nasıl gerçekleşmektedir?

Ortaca Nerede?

Ortaca nerede sorusu, ilçenin derinlemesine bir şekilde öğrenilebilmesi için oldukça önemli sorulardan bir tanesidir. Ortaca, Muğla’nın ilçelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta olup sahip olduğu kültürel zenginlik ile birçok insanın dikkatini çekmektedir. 3500 km2lik bir alana sahip olan ilçe, birçok insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Ortaca’ya Ulaşım

Ortaca’ya gitmek ve burada vakit geçirmek isteyen kişiler Ortaca’ya ulaşım konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Ortaca’ya gitmek isteyen kişiler için otobüs seferleri bulunduğunu ifade etmek olanaklıdır. Öte yandan özel araçlar ile de ilçeye konforlu bir şekilde gidilebildiğini söylemek olanaklıdır.

Ortaca Konaklama

Ortaca konaklama noktasında ziyaretçilerine farklı seçenekler sunan ilçelerden bir tanesidir. Bu bağlamda genellikle ziyaretçiler tarafından otel seçeneği ön planda tutulmakta olup bunun yanı sıra pansiyon ve yarı pansiyon da seçilebilmektedir. Her iki konaklama türü ile de konforlu bir şekilde tatil yapma şansının bulunduğunu ifade edebiliriz.

Muğla Ortaca Gezilecek Yerler

Ortalama Gezilecek Yerler

Ortaca gezilecek yerler bakımından oldukça zengin ilçelerden bir tanesidir ve bu durum, ilçeye gelen kişilerin kendilerini hem kültürel hem de tarihi anlamda çeşitli bilgiler ile donatabildiğini gözler önüne sermektedir. İlçede gezilecek yerler genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Kaunos Antik Kenti

Kaunos Antik Kenti, Ortaca’nın tarihini anlamak isteyen kişilerin görmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Kral mezarlarına sahip olan antik kent, her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Karia Yolu

Karia Yolu, Ortaca gezilecek yerler kapsamında ön plana çıkan bir diğer önemli alanlardan bir tanesidir. Tarihin en ünlü ticaret yollarından bir tanesi olan Karia Yolu, Ortaca’ya gelen kişilerin gitmesi gereken ve sahip olduğu tarihi zenginlik ile ön plana çıkan bir yer olarak bilinmektedir.

Likya Kaya Mezarları

Likya Uygarlığından kalan ve görülmesi gereken yapılardan bir tanesi olan Likya Kaya Mezarları, insanların tarihsel anlamda bilgi birikimine sahip olmasını olanaklı hale getiren en önemli yapılardan bir tanesidir.

Dalyan Pazarı

Organik ürünlerin bulunduğu Dalyan Pazarı, yöre halkının uğrak yerlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlıklı bir şekilde beslenmek ve ilçeyi daha yakından tanımak isteyen kişilerin Dalyan Pazarı’na gitmesi tavsiye edilmektedir.

Ortaca konum için tıklayınız.
Ortaca Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol