Home Rehber Türkiye Ordu Gezilecek Yerler

Ordu Gezilecek Yerler

0
1030
Ordu Boztepe

Ordu Gezilecek Yerler bir hayli fazladır. Karadeniz’in doğu kısmında yer alan Ordu fındığı ile ünlü bir ildir. Samsun ve Giresun arasında konuşlanır. Tarihi, doğal ve sosyal kültürleri içerisinde barındıran bu şehri Karadeniz gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Tarihinin yanında pek çok doğal güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Zaten Karadeniz denildiğinde de aklan gelen ilk şeyler bol bol yeşil ormanlar ve yaylalardır. Ordu ili de bundan nasibini alarak kendini ön plana çıkarıyor. Karadeniz’in çiçeği Ordu’da hem gezebilir hem de trekking, kamp ve her ne kadar önermesek de avcılık yapabilirsiniz.

Ordu Gezilecek Yerler

Ablak Yaşı

Şehrin sembollerinden birisi olan Ablak Taşı ziyaretçilerine doğal bir teras görevi görüyor. Orman içerisinde yer alan bu taşın tepesine çıkarak muhteşem Karadeniz manzarasını 360 derece görebilirsiniz. Ordu gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeli ve manzaraya karşı unutulmaz fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Adres: Yokuşdibi, 52020, Kabadüz, Ordu
Konum için tıklayınız.

Ters Ev

Bir benzerini Antalya gezilecek yerler yazımızda yazmıştık. Ordu’da da ziyaretçilerin akınına uğrayan bir Ter Ev var. 2019 yılında açılan bu evde ilginç fotoğraflar çekilebilir ve oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bu evde her şeyin ters olduğunu da unutmamak gerek.

Adres: Şarkiye, Atatürk Blv., 52100 Altınordu/Ordu
Çalışma saatleri: 09.00 – 22.00
Telefon: (0452) 505 51 52
Giriş ücreti: 15 TL
Konum için tıklayınız.

Boztepe Teleferik

Karadeniz’in muhteşem manzarasında aşağı doğru teleferikle inme fırsatı yakalayabilirsiniz. Akşam saatlerinde inanılmaz bir görüntü sunuyor. Boztepe’ye giderken bu teleferikle ulaşım sağlayabilirsiniz. Yükseklik korkusu olanlar kesinlikle endişelenmesin kara yolu ile de çıkabilirsiniz. Yemyeşil ağaçların üzerinde denize doğru inerken kendinizi cennetteymiş gibi hissetmeniz olasıdır.

Adres: Orhaniye, 52000 Ordu Merkez/Ordu
Çalışma saatleri: Teleferik: Hafta içi: 10.00 – 21.00 / Hafta sonu: 09.00 – 22.00
Giriş ücreti: tam bilet: 10 TL / öğrenci: 8 TL / Tek yön tam bilet: 6 TL / Tek yön öğrenci: 5 TL
Telefon: (0452) 225 14 56
Konum için tıklayınız.

Yoroz Kent Ormanı

Evet, gelelim bu harikalar ötesi yere… Ordu merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Yoroz Kent Ormanı doğal güzellikleri ile sizi büyüleyebilir. Aynı zamanda terasa da sahip olan bu Kent Ormanı’nda şehrin tüm güzelliklerini izleyebilir ve kulaklarınızı doğaya verebilirsiniz. Huzur dolu ve keyifli bir gün geçirmek isterseniz ilk adresiniz burası olmalıdır. Bölgede ayrıca kamp da atabilirsiniz.

Adres: Saraycık, Saraycık Köyü Yolu, 52000 Ordu Merkez/Ordu
Konum için tıklayınız.

Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi

Kaptan Evi olarak da bilinen müze Ordu’nun yöresini ve kültürünü görebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Tarihe ışık tutan eşyalar, kıyafetler ve dekorlar burada yer alıyor. Osmanlı mimarisini yansıtan evin tarzına da bayılacaksınız. Evin içerisinde Hacivat ve Karagöz oyunu gibi tiyatrolar ve orta oyunları sergileniyor.

Adres: Hamidiye, Hacı Emin Caddesi, Aliçer Sokak, No:2, 52300 Ünye/Ordu
Çalışma saatleri: 09.00 – 17.00
Telefon: (0452) 324 90 92
Giriş ücreti: Ücretsiz
Konum için tıklayınız.

Ordu Fatsa

Ordu Sahili

Şehir merkezi denizle iç içe ve oldukça uzun bir yürüyüş parkuruna sahiptir. Günün her saatinde buradaki kalabalığı ve spor yapan insanları görebilirsiniz. Siz de Ordu gezinizi bu sahilde sonlandırabilirsiniz. Denizin maviliklerine doğru eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz. Temiz hava ve muhteşem manzara sizleri büyüleyebilir.

Ordu ile alakalı diğer yazılar için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here