Home Türkiye Gaziantep Oğuzeli Gezilecek Yerler

Oğuzeli Gezilecek Yerler

0
74
Oğuzeli Gezilecek Yerler

Oğuzeli Gezilecek Yerler, Gaziantep’e gelen insanların ilk gittiği ilçeler arasında yerini almaktadır. Gaziantep’e bağlı ilçelerden bir tanesi olan Oğuzeli, ayrıca merkeze en yakın olan ilçedir. Oğuzeli’ni ziyaret etmek için Oğuzeli gezilecek yerler arayışı içerisinde olan bireyler, bu ilçenin pek çok güzelliğe ev sahipliği yaptığını bilmelidir.

Gaziantep ilinin 3. merkez ilçesi olan Oğuzeli, toplamda 32.086 nüfusa sahiptir. Nüfus yoğunluğu çok fazla olmadığı için bu ilçede yaşam oldukça kolaydır. Ayrıca merkeze yakın olmasından dolayı oldukça gelişmiş bir ilçedir. Tüm bunların yanı sıra Oğuzeli ilçesine giderseniz yapabileceğiniz pek çok aktivite de bulunmaktadır.

Oğuzeli Nasıl Bir Yer?

Hititler, Asurlar, Romalılar, Bizanslılar gibi pek çok medeniyetin yaşamış olduğu Oğuzeli, bünyesinde barındırdığı bu medeniyetlerden kültürel anlamda oldukça etkilenmiştir. Oğuzeli’nin tarihi güzellikleri incelendiği zaman pek çok medeniyetin izi rahatlıkla görülebilmektedir. Bu bağlamda Gaziantep Oğuzeli nasıl bir yer sorusuna yanıt arayan bireyler, bu ilçenin pek çok anlamda görülmesi gereken saklı bir cennet olduğunu bilmelidir.

Oğuzeli ilçesi, Gaziantep havaalanının bulunduğu ilçedir. Gaziantep merkeze yalnızca 17 kilometre olan Oğuzeli’ne her gün otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca özel araçlarla da rahatça ulaşım sağlanabilmektedir. Oğuzeli’nde havaalanı bulunduğu için konaklama, ulaşım ve yeme içme gibi günlük aktiviteler çok rahatlıkla yapılmaktadır.

Oğuzeli Gezilecek Yerler

Gaziantep’e yolunuz düşerse, mutlaka merkez ilçelerden biri olan Oğuzeli’ne uğramayı unutmamalısınız. Bu ilçenin gezilecek yerleri incelendiği zaman çoğunlukla Oğuzeli mesire alanı ön plana çıkmaktadır. Sevdiklerinizle vakit geçirmek, çeşitli aktivitelere katılmak ve piknik yapmak için mesire alanlarını tercih edebilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Oğuzeli ilçesinde hem doğal hem de tarihi sayısız güzellik bulunmaktadır. Bu güzellikler arasında en çok ziyaret edilen yerler ise şu şekildedir:

  • Karpuzatan Mesire Alanı
  • Orta Camii
  • Tılbaşar Kalesi
  • Ezo Gelin Anıt Mezarı
  • Karacaoğlan Anıtı

Bu güzel yerleri ziyaret edebilir ve bölgenin tarihi ve kültürü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Oğuzeli’nde meşhur olan kebabı yemeniz tavsiye edilmektedir. Özellikle patlıcan kebabı bölgede oldukça meşhurdur. Buna ek olarak taş kadayıf tatlısını tatmanız önerilir.

Konum için tıklayınız.
Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Gaziantep Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here