Home Türkiye Bursa Nilüfer Gezilecek Yerler

Nilüfer Gezilecek Yerler

0
214
Nilüfer Gezilecek Yerler

Bursa’nın Nilüfer ilçesine gitmek isteyenler için harika bir Nilüfer Gezilecek Yerler listesi hazırladık. Osmanlı Devleti’nin ikinci padişahı olan Orhan Gazi’nin eşi Nilüfer Hatun’dan adını alan Nilüfer ilçesi, Bursa iline bağlıdır. Doğuda Osmangazi ilçesine, güneyde Orhaneli ilçesine, batıda Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerine ve kuzeyde ise Mudanya ilçesi ile komşudur.

Deniz seviyesi yüksekliği 125 metre olan Nilüfer ilçesi Bursa iline sadece 10 km uzaklıktadır. 64 mahalleden oluşan Nilüfer ilçesi, 2016 yılında Avrupa Konseyi tarafından verilen Avrupa Diplomasını alan 12 belediyeden biri olmuştur. Yapılanma süreci henüz yeni olan ilçenin nüfusu hızla artış göstermekte ve yoğun nüfuslu bölgeler arasındadır. 2020 yılında yapılan nüfus sayım verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 484.832’dir.

Nilüfer’e Ulaşım

Nilüfer’e ulaşım için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Uçak ile seyahat etmek isteyen kişiler, öncelikle Bursa merkeze gitmelidir. Havalimanından kalkan araçlar ile birlikte Nilüfer’e yolculuk etmek mümkündür. Ayrıca havalimanından araç kiralayarak seyahat etmek isteyen kişiler de öncesinde rezervasyon yaparak yolculuk yapabilirler.

Nilüfer, İstanbul’a feribotla gidiş gelişe imkan veren bir ilçedir. Kişiler isterlerse kişisel araçları ile feribotlara binebilir ve ilçeye ulaşım sağlayabilirler.

Nilüfer Konaklama

Ulaşımının kolay olması nedeni ile seyahat için en çok tercih edilen ilçelerden birisidir. Kişisel araçla ulaşım sağlamanın yanı sıra denizyolu ve havayolu ile de ulaşıma imkan vermektedir. Ayrıca şehirlerarası otobüslerin birçoğu direkt Nilüfer’e varmaktadır. Bu nedenle tek vasıta ile seyahat etmek mümkündür.

Nilüfer Gezilecek Yerler

Nilüfer Gezilecek Yerler

Nilüfer gezilecek yerler ilçenin büyük olması nedeni ile diğer ilçelere göre daha fazladır. Bursa’nın en gelişmiş ilçeleri arasında yer alır.

Gölyazı

Gölün ortasında yer alan bu köy ilk bakıldığında bir adayı anımsatır. Güzel manzarası ile birlikte gün batımını izlemek için birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Ayvaini Mağarası

İlçeye bağlı olan Ayva Köyü’nde yer alan bir mağaradır. Doğa olayları sonucunda oluşmuştur ve ülkenin en uzun altıncı mağarasıdır. Mağaranın içerisinde akan dere bulunur, derenin sonunda ise bir şelale yer alır.

Misi Köyü

Şehirdeki en eski yerleşim yerlerinden birisi olarak yer alır. Barındırdığı tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzellikleri ile de ilgi çeken bir yerdir.

Nilüfer Konum için tıklayınız.
Nilüfer Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here