Home Türkiye Bursa Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

0
738
Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Uluabat Gölü’nün yakınlarında bulunan Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler ilçesi Bursa iline bağlıdır. Doğuda Orhaneli ilçesine, güneydoğuda Büyükorhan ilçesine, güneybatısında Balıkesir ilinin Kepsut ve Dursunbey, batısında Balıkesir ilinin Susurluk ilçesine ve kuzeyinde ise Karacabey ilçesine komşudur. Deniz seviyesine yüksekliği ise 60 metredir.

Bu ilçenin Bursa şehir merkezine uzaklığı ise 87 kilometredir. 131 mahalleye sahip olan ilçenin 2020 verilerine göre toplam nüfusu 101.820’dir. Eski adı Kirmasti olan ilçe üzerinde birçok medeniyet hüküm sürmüştür. 1920 yılında Yunan işgaline uğramış olan ilçe, Türk Kurtuluş Savaşı ile kurtarılmış ve yöre halkının kararıyla adı Mustafakemalpaşa olarak değiştirilmiştir.

Mustafakemalpaşa’ya Ulaşım

Mustafakemalpaşa’ya ulaşım sağlamak için kişiler birçok farklı seçenek arasından karar verebilirler. Uçakla yolculuk etmek isteyen kişiler öncelikle Bursa Yenişehir Havalimanı’na gitmelidir. Havalimanından kalkan araçlar ile direkt Mustafakemalpaşa’ya ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’dan Mustafakemalpaşa’ya ulaşım sağlamak için kişiler deniz feribotlarını tercih edebilirler. Ayrıca şehirlerarası otobüsler ile de ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Birçok büyükşehirden direkt olarak ilçeye kalkan araçlar mevcuttur. Ancak kişiler öncelikle Bursa Terminal’e ardından ilçe arabalarına binebilirler.

Mustafakemalpaşa Konaklama

Mustafakemalpaşa yılın her zamanı oldukça kalabalık olan bir ilçedir. Gerek tarihi güzellikleri gerekse tarihi yapısı ile olsun oldukça ön plana çıkan bir yerdir. İlçede genel olarak apart oteller ve günlük daireler yer alır. Kişilerin konaklama için tercih edebileceği apart otellerin sayısı fazladır. Ancak sezonda kalabalık olduğu için rezervasyon ile gidilmesi gereklidir.

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Mustafakemalpaşa gezilecek yerler doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Her yıl binlerce turist ilçeye doğa ile buluşmaya gelmektedir.

Tümbüldek Kaplıcası

Hamam üzerinde yer alan kaplıcalar 1900’lülerin başında yapılmıştır. Kaplıcadaki suların birçok hastalığa şifa olduğuna inanıldığı için şifa amacı ile gidilir.

Su Uçtu Şelalesi

Şelale 35 metre yüksekten akan su görüntüsü ile muhteşem bir görünüme sahiptir. Uçan bir suyu anımsattığı için halk arasında şelaleye bu isim verilmiştir.

Uluabat Gölü

Gölün üzerinde altı küçük ada yer alır. Çeşitli mevsimlerde gölün üzerinde uçan kuşlar ile güzel bir görüntü oluşur. Farklı kuş türlerini görmek isteyen kişiler ziyaret edebilirler.

Mustafakemalpaşa Konum için tıklayınız.
Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here