Home Hobiler Kamp Muhteşem Muğla Kamp Alanları

Muhteşem Muğla Kamp Alanları

0
1978
Muğla Kamp Alanı

Muğla kamp alanları listesinin en başında yer alan Akyaka orman kampı, bölgenin  ücretli kamp alanlarından sadece bir tanesidir. Çadır başına günlük olarak fiyatı 35 Türk Lirası alınsa da, karşılığında size lavabo, elektrik, güvenlik, duş ve bulaşıkhane gibi imkanlar sunuyor. Üst seviyede güvenliğe sahip olan bölgede, gözünüz kapalı bir şekilde telefonunuzu ya da cüzdanınızı çadırda bırakabilirsiniz.

Günümüze kadar hiç bir hırsızlık olayına rastlanmamış olan Akyaka orman kampı, fazla eşya ve ekipmanla birlikte kamp yapanlar için tercih edilmesi gereken alanlardan biridir. Bunların yanında doğal güzellikleri ile de kendini ön plana çıkartıyor. Sadece kamp bölgesinde bile 8 muhteşem koy yer alıyor. Koylarda bulunan kayalıklardan ise tatlı sular usulca yüzeye çıkıyor ve denizin mevcut tuz oranını azaltıyor. Burada yüzmek aynı bir gölde yüzmeye benzetilebilir. Bunun yanısıra kamp yerine yürüme mesafesinde Azmak Nehri de bulunuyor.

Muğla Kamp Alanları

Fethiye Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye

Muğla Kamp Alanları arasında Kabak Koyu’nun ayrı bir yeri vardır. Fethiye kamp yapılacak yerler arasında bulunan Kabak Koyu Faralya Köyü içinde  yer almaktadır. Yemyeşil ve ıssız  tepelerin arasında yer alan Kabak Koyu mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerden biridir. Burada, turkuaz rengi denizlerde yüzüp, ardından kumsalda yakıcı güneşin altında güneşlenmek insanın içini huzur dolduruyor. Sahil kısmı size biraz taşlı gelebilir ancak denizin içinde biraz mesafe katederek uzaklaştıktan sonra arkaya dönüp, Kabak Koyu’ nu çevreleyen tepeleri izleyebilmek paha biçilemez bir anıdır. Kumsalda gece zamanı uzanıp capcanlı yıldızlarla bezenmiş gökyüzünü izlemek de ayrı bir keyif vericidir.

Konum için tıklayınız.

Lotus Dalyan Kamp Alanı

Muğla kamp yapılacak yerler arasında bulunan Lotus Dalyan kamp alanı, Palmiye, sığla ve nareciye ağaçlarıyla bezenmiştir. Burda kamp yapmaya kara verirseniz, sabahlari kuşların cıvıltıları, doğanın sesi ve derelerin şırıltısıyla uyanacağınızı bilmelisiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park Kamp Alanı

Fethiye kamp yapılacak yerler arasında bulunan Yeşil Vadi, güzelliği ile insanları büyülüyor. En güzel kamp alanlarından bir tanesidir. Burada çadırınızı kurabilir doğanın ve turkuaz rengi denizin tadini cikarabilirsiniz. Ayrıca burada tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Katrancı Koyu Kamp Alanı

Fethiye kamp yapılacak yerler arasında bulunan Katrancı Koyu, Fethiye’ ye 15 kilometre uzaklıkta bulunur. Okaliptus ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Ayrıca burada iki ayrı koy bulunur ve şkisinden de denize grime imkanınız bukunuyor. Karavanla ya da çadırla burada kamp kurabilirsiniz. Doğayla iç içe bir tatil yaşayabilir, denize sıfır bulunan alanda kahvaltı yapabilir ya da mangal yapabilirsiniz.

Kamp Karetta Kamp Alanı

Fethiye kamp yapılacak yerler arasında bulunan alan, eşsiz bir sahile sahiptir. Burada güne kuş cıvıltıları, deniz sesi ve horoz sesleriyle başlayabilirsiniz. Ayrıca Alana özgü portakal agaçlarının hemen dibinde sakin bir ortamda kitap okuyarak vakit geçirebilirsiniz. Tamamen doğayla iç içe, sessiz, sakin ve aileye uygun nezih bir ortamdır. Gönül rahatlığı ile kamp yapabilirsiniz.

Muğla Kamp Alanları The Camp Bodrum

Bodrum kamp yapılacak yerler arasında yer alan The Camp, otantik bir tatil yapmak isteyenler için en ideal yerlerden birisidir. Ayrıca otogara, havaalanına, çok yakın mesafede bulunuyor. Buraya Bodrum’dan kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Azmakbaşı Camping

Muğla Kamp Alanları listesinin son adımında ise Azmakbaşı var. Ula kamp yapılacak yerler arasında ulunan Azmakbaşı Kamp Alanı, pek çok efesaneye konu olan KEramos ve Karia Antik KEntlerinin içerisinde bulunuyor. Ayrıca güzel ğlkemiz Türkiye’nin en özel ve en güzel kamp yerlerinden biridir. GÖl kenarında bulunan alanda, köy hayatını doyasıya yaşayabilirsiniz. Sizlere güvenli bir ortan ve her türlü imkanı sağlıyor. ÇAdır kurabilir ya da karavanınızla birlikte bir konaklama yapabilirsiniz.

Muğla Kamp Alanları listemizi sonuna kadar incelediğiniz için teşekkürler. Diğer Kamp Alanları için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here