Home Türkiye İstanbul Mihrabat Korusu Gezi Rehberi

Mihrabat Korusu Gezi Rehberi

0
1477
Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu, Anadolu Yakası’nın en güzel ve eşsiz manzarasına sahip doğal alanlarından biridir. Kanlıca sırtlarında yeşilliklerle dolu ve Ortaköy, Rumeli Hisarı manzarasına sahiptir. Kelimenin tam anlamıyla Boğaz’ı önünüze seriyor diyebiliriz. Çam ağaçlarıyla süslenmiş koruda 3 kilometrelik bir de yürüyüş parkuru bulunuyor. Koru içerisinde kafe, restoran, organizasyon ve davet, otopark ve çocuk parkı da yer alıyor.

Mihrabat Korusu III. Ahmet’e, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından armağan edilen Kasr’dan gelmektedir. Ancak o dönemde gerçekleşen yeniçeri isyanıyla birlikte kasr yok edilmiştir. Geriye Mihrabat Korusu kalmıştır.

Günümüzde mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Boğaz’ın her iki kısmı da görünmektedir. İstanbulluların en sevdiği yerlerden biridir. Yemyeşil çevresi ve mükemmel deniz manzarasıyla etrafında bulunan her canlıya nefes aldırır.

Mihrabat Korusu Nerede?

Mihrabat Korusu, İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Kanlıca sırtlarından muhteşem bir Boğaz ve İstanbul manzarasına sahiptir.

Mihrabat Korusuna Nasıl Gidilir?

Mihrabat Korusu’na ulaşmak için Üsküdar’dan kalkan 15, 15T, 15P numaralı İETT hatlarına binebilirsiniz. Kanlıca durağında indikten sonra koruya yürüyerek 2 dakikada ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracınız ile koruya ulaşmak isterseniz de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde Kavacık sapağından sapmalısınız. Daha sonra yol boyunca Mihrabat Korusu tabelalarını takip etmeniz yeterlidir.

Mihrabat Korusu Giriş Ücreti

Mihrabat Korusu’na girmek ücretsizdir. Yalnızca otopark için araç ile geldiyseniz 20 TL ücret alınmaktadır.

Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu’nda Kahvaltı

Mihrabat Korusu’nun eşsiz manzarasında kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu olsun farketmez sevdiklerinizle beraber serpme kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz. Serpme kahvaltıda ise size sunulan yiyecekler arasında zeytinler, peynir çeşitleri, bal, kaymak, poğaça, börek, yumurta, menemen, ekmek ve söğüş tabağı bulunmaktadır. Sınır çay ile birlikte sunulan serpme kahvaltının fiyatı ise kişi başı 62 TL’dir. Aynı zamanda açık büfede 180’den fazla çeşit sunuyor.

Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here