Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeEskişehirMihalıççık Gezilecek Yerler

Mihalıççık Gezilecek Yerler

-

Mihalıççık Gezilecek Yerler, Eskişehir’e gidenler için iyi bir liste olabilir. Kurtuluş Savaşı sırasında kısa bir süreliğine de olsa Yunan işgaline uğrayan Mihalıççık, 1915 yılına kadar Ankara’nın bir ilçesi idi fakat bu yıldan sonra Eskişehir’in ilçesi olarak kabul edilmiştir. İlçenin isminin nereden geldiğine dair pek çok rivayet bulunsa da bu rivayetlerin doğruluk dereceleri bilinmemektedir.

Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde bulunan ilçe, 1670 km2lik bir yüzölçümüne sahiptir. Tarihi güzellikleri ile dikkat çeken ilçe, birçok insanın ziyareti ile şenlenmektedir. Peki Mihalıççık nerede ve ilçeye ulaşım nasıldır?

Mihalıççık Nerede?

Mihalıççık nerede sorusu, ilçeyi görmek ve burada konaklamak isteyen pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Mihalıççık, Eskişehir’in ilçelerinden bir tanesi olarak ön plana çıkmakta olup tarihi ve doğal güzelliklere sahiptir. Bu nedenle pek çok insanın ilgisini çekmekte ve her yıl binlerce insan hem şehir içinden hem de şehir dışından ilçeye gezi düzenlemektedir.

Denizden 1325 metre yüksekte bulunan ilçe, 1670 km2lik bir alana kurulmuştur. 1915 yılına kadar Ankara’nın bir ilçesi olan Mihalıççık, 1915’ten sonra Eskişehir’in ilçesi olmuştur.

Mihalıççık’a Ulaşım

Mihalıççık’a ulaşım nasıldır sorusu, ilçeye sorunsuz bir şekilde gidilebilmesi adına oldukça önemli sorulardan bir tanesidir. Özel araçlar ile Eskişehir güzergahından ilçeye kısa sürede gidilebilmekte olup doğrunda Mihalıççık’a otobüs seferleri de bulunmaktadır. Bu bağlamda her iki türlü de ilçeye konforlu bir şekilde gitmek olanaklıdır.

Mihalıççık Konaklama

Mihalıççık’ta konaklamak isteyenler için oldukça fazla seçenek bulunmakta olup Mihalıççık konaklama seçenekleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Konukevi
  • Otel
  • Pansiyon
  • Yarı pansiyon
  • Lojman

Yukarıdaki seçenekler kapsamında birçok ziyaretçi konforlu bir şekilde konaklama şansı elde etmektedir.

Eskişehir Mihalıççık Gezilecek Yerler

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Mihalıççık, tarihi zenginliği ile bilinen ilçelerden bir tanesidir, bu nedenle ilçenin gezilebilecek pek çok alanı bulunmaktadır. Kültür turu yapmak ve genel kültürlerini geliştirmek isteyen kişiler için Mihalıççık gezilecek yerler kapsamında ön plana çıkan alanları genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Yarıkçı Kaplıcası

Yarıkçı köyünde yer alan Yarıkçı Kaplıcası, 39 derece sıcaklıkta suyu ile bilinmekte olup kaplıca suları birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Çalcı Köyü

Çalcı Köyü, Mihalıççık’a giden kişilerin görmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan ve yeşilin en güzel tonlarına sahip olan bir köy olarak bilinmektedir. İlçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunan köy, oldukça samimi bir orman köyü olduğu için birçok insan tarafından ziyarete uğramaktadır.

Yunus Emre Külliyesi

Yunus Emre Külliyesi gezip görülmesi gereken yapılardan bir tanesi olarak bilinmekte olup bu nedenle pek çok insan, her yıl külliyeyi ziyaret etmektedir. İlçe merkezine bağlı Yunus Emre köyünde bulunan külliye, Yunus Emre heykeli başta olmak üzere pek çok yapıdan meydana gelmektedir.

Karakaya Mağarası

Karakaya Mağarası, Mihalıççık gezilecek yerler kapsamında bulunan yapılardan bir diğeridir. Yakımkaya köyünün 1 km doğusunda bulunan mağara; sulu damlataş havuzları, akma damlataşları olmak üzere pek çok yapıya sahiptir.

Mihalıççık Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz teşekkür ederiz.

Mihalıççık Konum için tıklayınız.
Eskişehir Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol