Home Rehber Türkiye Menteşe Gezilecek Yerler

Menteşe Gezilecek Yerler

0
805
Muğla Menteşe Gezilecek Yerler

Menteşe Gezilecek Yerler, Muğla ilçelerinden bir tanesidir ve çeşitli alanlardaki zenginlikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 12 Kasım 2012 tarihinde kurulan ilçe, 1669 km2lik bir yüzölçümüne sahiptir. Sahip olduğu tarihsel zenginlik ile ön plana çıkan ilçe, birçok insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Tarihi oldukça eskilere dayanan ilçe, pek çok tarihsel yapı ile ön plana çıkmakta olup bu ilçenin sahip olduğu tarihsel yapılar, ilçe ile ilgili derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olunabilmesini olanaklı hale getirmektedir. Peki Menteşe nerede ve ilçeye ulaşım nasıl gerçekleşmektedir?

Menteşe Nerede?

Menteşe’ye gitmek ve ilçenin tarihi ve kültürel alanlarını görmek isteyen kişiler Menteşe nerede sorusu kapsamında detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Menteşe, Muğla’da bulunan ve Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesi olan oldukça önemli yerlerden bir tanesidir.

Tarihsel anlamda oldukça zengin olan ve pek çok uygarlığın bulunduğu alanlardan bir tanesi olarak insanların dikkatini çeken Menteşe, her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Peki ilçeye ulaşım adına ön plana çıkan seçenekler nelerdir?

Menteşe’ye Ulaşım

Menteşe’ye ulaşım noktasında ön plana çıkan seçeneklerden ilki özel araçlardır. Birçok insan, özel araçları ile Muğla güzergahı üzerinden ilçeye konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra hava yolu ile de şehre konforlu bir şekilde gidilmesi olanaklıdır. Dalaman Havalimanı ya da Milas-Bodrum Havalimanı’ndan ilçeye giden otobüslerle ilçeye gidilebilmektedir.

Menteşe Konaklama

Menteşe konaklama konusunda farklı seçeneklerin bulunduğu ilçelerden bir tanesi olarak dikkatleri çekmektedir. Menteşe’de konaklamak isteyen kişiler otel, pansiyon ve yarı pansiyon başta olmak üzere pek çok konaklama seçeneğinden herhangi bir tanesini tercih ederek konforlu bir şekilde konaklama gerçekleştirebilmektedir.

Muğla Menteşe Gezilecek Yerler

Menteşe Gezilecek Yerler

Menteşe gezilecek yerler kapsamında pek çok alanın bulunduğunu ifade etmek gerekmekte olup bu alanlardan bazılarını genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

Kurşunlu Camii

Kurşunlu Camii, Menteşe’de gezilecek yerlerden bir tanesidir ve birçok insan, ilçeye ziyaretlerinde Kurşunlu Cami’yi de görmek istemektedir. Osmanlı Dönemi eserlerinden bir tanesi olan cami, 1493’lü yıllarda Menteşe Beyi Esseyyid Şucaeddin tarafından yaptırılmış olmakla birlikte pek çok insan tarafından dikkat çekmektedir.

Saatli Kule

Menteşe’nin simgelerinden bir tanesi olan Saatli Kule, Muğla’nın ilk belediye başkanı olan Hacı Kadızade Süleyman Efendi ve eşi Pembe Ana tarafından 1895 yılında yaptırılmıştır.

Arasta Sokak

Arasta Sokak, ilçe sınırları içerisinde kalan bir sokaktır ve görülmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Birçok insan, bu sokağı görmeden ilçeden ayrılmaz.

Zahire Pazarı

Zahire Pazarı, Menteşe gezilecek yerler kapsamında bulunan alanlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde 14 iş yerinin bulunduğu Pazar, tarihi oldukça eskilere dayanan önemli mekanlardan bir tanesidir. Bu nedenle pek çok insan, ilçeye geldikleri zaman tarihi önemi bulunan pazarı görmeden ilçeden ayrılmak istemez.

Menteşe konum için tıklayınız.
Menteşe Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here