Home Kültür Sanat Masumiyet Müzesi Gezi Rehberi

Masumiyet Müzesi Gezi Rehberi

1

Müze, Nobel Ödüllü Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi romanına ithafen açılmıştır. Füsun ve Kemal’in buruk aşk hikayesine bu müzenin duvarlarına sinmiştir diyebiliriz. Klasik müzelerden ayrılan bu mekan, bize masumiyetin en güzel halini yansıtmaktadır. Müze İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin Çaycuma semtinde yer almaktadır. İstiklal Caddesi ile tophane arasında bulunur.

Milli gururumuz Orhan Pamuk romanı yazarken bu müzeyi de beraberinde düşünmüştür. Romanı ise 2008 yılında yayınlamıştır. Roman İstanbullu iki gencin arasında zengin ile fakir zıtlığına karşı aşkı anlatmaktadır. Bu romanda betimlenerek anlatılan karakterlerin gördüğü, giydiği, kullandığı ve hayal ettiği şeyler bu müzede düzenlenerek sergiye çıkarılmıştır. Müze de romanda 4 yıl sonra 2012 yılında açılmıştır. Müzeye gitmek istiyorsanız eğer romanı okuyarak gitmelisiniz. Müzedeki eşyaları anlayabilmek ve hissedebilmek için bu gereklidir.

Nasıl Gidilir?

İstanbul’un her yerinden müzeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksim meydandan yürüyerek 12, Galatasaray’dan 8, Tophane’den 8, Cihangir’den 10 ve İstanbul Modern’den 10 dk mesafede bulunmaktadır. Tramvay seçeneğini tercih ederseniz de Tophane durağında inip 8 dakikalık yürüyüş sonrasında müzeye varabilirsiniz.

Masumiyet Müzesi Giriş Ücreti 2021

Müzeye giriş ücretleri yetişkin 15 TL, öğrenci 10 TL ve yabancı uyruklu ziyaretçiler için 25 TL’dir.

Masumiyet Müzesi Ziyaret Saatleri

Müze Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü açıktır. Perşembe günleri ziyaret saatleri 10.00-21.00 arasıdır. Kalan diğer günler ise ziyaret saatleri 10.00-18.00 arasıdır. Müze her yıl dini bayramlarda ve 1 Ocak’ta kapalıdır. Müzeye giriş biletinizi müzenin gişesinden ya  da online platformdan satın alabilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here