Salı, Haziran 18, 2024
Ana SayfaTürkiyeTekirdağMalkara Gezilecek Yerler

Malkara Gezilecek Yerler

-

Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Malkara Gezilecek Yerler ilçesi kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir. İlçe de tarıma çok önem verilmektedir. İlçe adını ise eski zamanlar da ilçe de çok fazla yılan bulunmasından dolayı ilçe adını Malkara olarak almıştır. Malkara yılanlı mağara ve yılanlı kale anlamına gelmektedir.

Malkara Nerede?

İlçenin güzelliklerini ve doğal yapısını gezip görmek isteyen kişiler Malkara nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Malkara ilçesi Tekirdağ şehrin de yer almak da olan bir ilçedir. Tekirdağ şehri ise Marmara bölgesin de yer almaktadır. Malkara ilçesinin kuzeydoğusun da Hayrabolu ilçesi, güney doğusun da ise Şarköy ilçesi yer almaktadır.

Malkara Ulaşım

İlçenin güzelliklerini ve tarihi yapısını görmek isteyen kişiler Malkara ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Malkara ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler ise, demir yolu, hava yolu ve kara yoludur. İlçeye gelen kişiler genel olarak hava yolunu tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de metro, otobüs ve dolmuş gibi ulaşım imkanları da bulunmaktadır.

Malkara Konaklama

Malkara ilçesini gezip görmek isteyen kişiler Malkara konaklama için birçok seçeneği tercih edebilmektedirler. Malkara ilçesini gezmeye gelen kişiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Ayrıca ilçe içerisin de pansiyonlar ve kiralanabilir evler de bulunmaktadır.

Malkara Gezilecek Yerler

Tekirdağ’ın ilçelerinden birisi olan Malkara gezilecek yerler kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bu ilçeyi gezip görmek amacı ile gelen kişiler genel olarak yaz ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. İlçeye gelen kişilerin en çok ziyaret ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Şehitlik Abidesi ve Parkı

Malkara ilçesin de yer almak da olan parktır. Bu park 1930 yılın da şehit olan kişilerin anısına yapılmış olan bir parktır. Parkın içerisin de şehitlik abidesi yer almaktadır.

Kuğulu Park

Malkara ilçesin de yer almak da olan bu park şehir parkı olarak da bilinmektedir. Bu park ilçenin ilk parkıdır. Kuğulu park 1946 yılın da hizmete açılmış olan bir parktır. Birçok kişi bu parka yoğun ilgi göstermektedir.

Malkara Konum için tıklayınız.
Malkara Gezilecek Yerler adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Tekirdağ Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol