Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaÜlkelerİspanyaMalaga Gezilecek Yerler

Malaga Gezilecek Yerler

-

İber Yarımadası’nın doğusunda yer alan Malaga Gezilecek Yerler, Endülüs Özerk topluluğu içerisinde bulunan bir liman şehri olarak karşımıza çıkar. Endülüs etkisiyle kültürel, iklim ve coğrafi konumu ile doğal bir çeşitliliğe sahip olan bu şehir, mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. Yılın neredeyse tamamını güneşli geçiren bu bölgede gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. 2000 yıllık bir kültürel mirasa sahip olan Malaga görülmeye değer bir yerdir. Endülüs bölgesinin gözdesi olarak karşımıza çıkan bu şehir hakkında öğrenilmesi gereken pek çok şey vardır. Gelin hep beraber Malaga’da gezilecek yerler nelerdir, inceleyelim.

Malaga Gezilecek Yerler

Castillo de Gibralfaro

Malaga Gezilecek Yerler’in ilk adımında Castillo de Gibralfaro var. Malaga dağlarının uzantısı olan bir tepeye kurulmuş olan bu mekân, güzelliği ile büyülemektedir. 3.Abd-al-Rahman tarafından inşa edilen bu yer, gelenleri kendine hayran bırakıyor. İsmini Fenike deniz fenerinden alan askeri yapı, bugün Granada Sultanı 1.Yusuf’un talimatları ile gerçekleştirilen restore çalışmalarının neticesinden geldiği bilinmektedir. Haftanın her günü ziyarete açık olan bu alan, Akdeniz’in güzel manzarasını sizlere sunmaktadır. Yolunuz düşerse mutlaka bu güzelliği görmenizi tavsiye ederiz.
Konum için tıklayınız.

Alcazaba de Malaga

Tarihi sevenlere mutlaka tavsiye edilebilecek olan bu mekân, sizi kendisine hayran bırakacaktır. 2. Askeri yapı olarak karşımıza çıkan Alcazaba de Malaga, 11. yüzyılın ilk zamanlarında Hammudi Hanedanı tarafından yapılmış ve günümüze kadar ulaştırılmıştır. Yapının girişinde, roma tiyatrosunun kalıntılarına rastlayabilmek mümkün. Gezerken kendinizi tarihin kollarına bırakacağınız bu alan, sizi büyüleyecek.

Malaga Cahtedral

Yine tarih severlerin büyüleneceği bu mekânın, iç kısmını Rönesans stili sararken, dış kısmı Barok görünümü sizi etkisi altına alacaktır. 1528 senesinde yapılmaya başlayan bu mekân, 1782 senesinde bitmiştir. 16 ile 19. Yüzyıllar arasında yapılmış dini resimlerin, el yazmalarının ve heykellerin sergilendiği bir müze olarak kullanılan bu mekânı ziyaret ederken çok huzurlu hissedeceksiniz.

Teatro Romano

M.Ö 1.yy’da inşa edilmiş olan Teatro Romano, Alkazaba Kalesi’nin giriş kısmında yer almaktadır. Şehrin en eski yapılarından biri olarak karşımıza çıkan bu mekân, tarih severleri büyüleyecektir. Buram buram tarih kokan Teatro Romano, kentin Roma egemenliğinde bulunduğu dönemlerden kalma bir yapı olarak karşımıza çıkar. Yapısal özelliğini ne yazık ki kısmen kaybetmiş olan bu yapı, 2010 senesinde ziyarete açılmıştır. Çeşitli tarihi bilgileri öğrenebileceğiniz bu mekânda, çevreden çıkarılan el aletlerini ve seramiklerini de yakından inceleme şansı bulabilirsiniz.

Fundacion Picasso

Merced meydanında yer alan Fundacion Picasso, mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında karşımıza çıkar. Dünyaca ünlü ressam Pablo Ruiz Picasso’nun dünyaya geldiği yıl olan 1881’den 1884’e kadar yaşadığı bina içerisinde hizmet sunan müze, Picasso ile beraber Miro, Max Ernst ve Chagall gibi ünlü isimlerin çizimlerini de halka sergilemektedir. Mükemmel resimleri yakından inceleyebileceğiniz bu mekânda çok sayıda kültürel aktiviteler de düzenlenmektedir.

Malaga Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İspanya Gezi Rehberi için yazımıza göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol