Home Kültür Sanat Tarihi Mekanlar Lezzetin Ortak Durağı: Tarihi Sultanahmet Köftecisi

Lezzetin Ortak Durağı: Tarihi Sultanahmet Köftecisi

0

1926 senesinde Mehmet Seracettin Efendi tarafından kurulan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk olarak Sultanahmet Divanyolu Caddesi köşesinde hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde ise Fatih’te Halide Edip Adıvar büstünün olduğu yerde sevenleri ile buluşmaktadır. Restoran ilk olarak “Turan Kebapçısı” adıyla açılmıştır. Herhangi bir baharat kullanılmadan özenle hazırlanan etler, müşterilere vazgeçemedikleri bir lezzet şöleni olarak sunulmaktadır.

Izgara köfte ve kuzu şiş kebap olarak ana yemek seçenekleri olan menüde, fasulye piyazı, mevsim salatası, çorba gibi opsiyonlar da mevcuttur. Ayrıca patates kızartması, yoğurt ve turşu gibi alternatif yemekler de bulunmaktadır. Tatlı olarak ise özel irmik helvası, Kemalpaşa tatlısı ve fırında sütlaç vardır. Köfte sipariş edildiğinde yanında verilen acı sosu ve biber turşusu ise müşterilerin gözdesi haline gelmiştir.

Mekanın giriş katında oturarak yemek yiyebileceğiniz gibi üst katlarda da oturma seçeneği mevcuttur. 3 katlı olan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, güler yüzlü ve ilgili çalışanları sayesinde mekandan ayrılırken mutlu ve memnun olacaksınız. Lezzetin ve nostaljinin buluştuğu bu mekana gelerek İstanbul’un en leziz köftelerinden yiyebilirsiniz.

Tarihi Sultanahmet Köftecisi İletişim Bilgisi

Adres: Alemdar Mah. Divan Yolu Caddesi, No: 12 İstanbul, Türkiye
Telefon: 0 212 520 05 66 – 0 212 513 64 68
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here