Home Mekanlar Beach / Plajlar Kumburnu Plajı, Ölüdeniz

Kumburnu Plajı, Ölüdeniz

0
3276
Kumburnu Plajı

Bunaltıcı sıcaklar artık işlerimizi yaparken çok zorluyor. Biraz kafa dinlemek ve sıcaklardan uzaklaşmak için bir tatil arıyorsanız, Kumburnu plajı sizin için en uygun yerlerden birisidir. Son yılların en popüler tatil merkezlerinden biridir. Bu plajda siz de hayalini kurduğunuz mükemmel tatili yapabilirsiniz.

Fethiye’nin Ölüdeniz bölgesi diğer tatil yerlerine nazaran daha çok tercih ediliyor. Bunun en büyük sebeplerinden biride birçok aktivite imkanı sağlaması olarak gösterebilir. Yamaç paraşütü, su sporları gibi seçenekle imkan tanır.

Kumburnu Plajı

Ölüdeniz tabiat parkı içerisinde yer alan bu mükemmel plaj, oldukça doğal bir güzelliğe sahiptir. Dağların etrafından ormanların sardığı, her çeşit mavi ve yeşilin tonuna hakim olduğu bir alandır. Muhteşem doğası ve el değmemiş güzellikleri ile bitki örtüsünden dolayı tabiat parkı unvanını almış. Kumburnu Plajı toplamda 2 kilometre uzunluğundadır. Doğaya iç içe olabileceğiniz, mavinin en güzel tonuna sahip denizlerinde birçok aktivite yapabileceğiniz ve gezebileceğiniz birçok yer bulunur.

Kumsalın iki tarafı bulunuyor. Biri ücretli kısmı diğeri ücretsiz kısmıdır. Ücretli olan kısım Kumburnu Plajı’dır. Ücretsiz olan kısım ise Ölüdeniz Plajı olarak bilinir. Plajın ücretli kısmında plaj altın sarısı renginde kumdur ve denizi de sığdır. Ücretsiz kısımda ise deniz daha derindir.Yüzme bilmeyenler için oldukça uygundur. Metrelerce ilerlemenize rağmen su seviyesi belinizi geçmez. Bu yüzden eğlenceli olabilir.

Ölüdeniz Plajı

Masmavi sularıyla Ölüdeniz’e ayak basar basmaz sizi karşılar. Burada istediğiniz kadar ücretsiz bir şekilde denize girebilirsiniz. Ancak bu alanda yalnızca şezlong ve şemsiye için ücret alınıyor. Fiyatları oldukça uygun olduğu için bir sıkıntı yaratmıyor. Deniz bu alanda ücretli kısma göre daha çabuk derinleşiyor. Ancak kumsalı da aynı diğer taraf gibi pürüzsüz ve kumdur. Masal gibi bir yer olan kumsallar, doğa severler ve tatilcilerin oldukça beğenisini kazanmış ve kazanmaya devam ediyor.

Adres: Ölüdeniz, 48300 Fethiye/Muğla
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here