Home Türkiye İstanbul Küçükçekmece Gezilecek Yerler

Küçükçekmece Gezilecek Yerler

0
1210
Küçükçekmece Gezilecek Yerler

İstanbul’un batısında yer alan göl ile aynı şekilde adlandırılmış bulunan Küçükçekmece Gezilecek Yerler ilçesi, farklı tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. İlçenin batısında Avcılar, kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bağcılar ve Bahçelievler, güneyinde Marmara Denizi ve Bakırköy yer almaktadır. İlçe, İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunmakta olup 2018 sayımlarına göre 770.317 kişilik bir nüfusa sahiptir. 127 km2lik bir alan üzerinde bulunan ilçe, 21 mahalleden meydana gelmektedir. Farklı ulaşım seçenekleri ile birlikte insanların kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabildiği ilçe, birçok gezilecek alana sahiptir. Peki Küçükçekmece’ye ulaşım nasıl ve hangi yöntemler üzerinden gerçekleştirilir?

Küçükçekmece Ulaşım

İlçeye sorunsuz bir şekilde gitmek isteyen kişiler için farklı ulaşım seçenekleri olduğunu ifade etmek mümkündür. Bu bağlamda çeşitli otobüs seferleri, doğrudan Küçükçekmece’ye gitmekte ve bu sayede bazı güzergahlar üzerinden tek bir otobüs seferi dahilinde ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Küçükçekmece’ye ulaşım kapsamında bir diğer seçenek de minibüs olarak bilinmektedir. Çeşitli minibüs hatları ile ilçeye gitmek olanaklıdır.

İlçeye deniz yolu üzerinden de kısa sürede ve keyifli bir şekilde gidilebileceğini ifade etmek mümkündür. Vapur seferleri ile birlikte ilçeye deniz yolu üzerinden gidilebilmekte ve ilçede bulunan tarihi güzellikler gezilebilmektedir.

Küçükçekmece Gezilecek Yerler

Küçükçekmece’de görülmesi gereken birçok doğal ve tarihi güzellik bulunmakta olup Küçükçekmece gezilecek yerler kapsamında genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapmak mümkündür:

  • Sefaköy Kültür Merkezi
  • Yarımburgaz Mağaraları
  • Semt Pazarları
  • Halkalı Çamlık Piknik Alanı
  • Bathonea Antik Kenti
  • Arena Park AVM
  • Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi

Bu ve buna benzer yerlerin her biri, ilçe kapsamında gezilmesi ve görülmesi gereken yerler kategorisinde yer almakta ve bu yerlerin gezilmesi ile birlikte ilçe tarihi ile ilgili derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olunabilmektedir.

Küçükçekmece’de Ne Yenir?

Bilindiği üzere Küçükçekmece’de alışveriş merkezi bulunmakta olup bu durum, Küçükçekmece’de ne yenir sorusunun zengin bir içerik üzerinden cevaplanabilmesini olanaklı hale getirmektedir. Ziyaretçiler, Arena Park AVM’de yer alan yemek katından istedikleri yiyecekleri keyifli bir şekilde yeme şansı elde etmektedir. Bunun yanı sıra ilçe sınırları içerisinde çok sayıda lokanta ve restoran bulunmaktadır.

Konum için tıklayınız.
Küçükçekmece Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here