Home Rehber Türkiye Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz Gezilecek Yerler

0
4835
Muğla Köyceğiz Gezilecek Yerler

Muğla’da Köyceğiz Gezilecek Yerler sizleri oldukça mutlu edebilir. Köyceğiz biraz daha kırsal yaşamı sevenler için tercih edilebilir. Doğal yaşam, temiz hava, ırmak ve dereler kısacası huzur dediğimiz olayın resmidir Köyceğiz..

Köyceğiz Nerede?

Köyceğiz, Muğla’nın 13 ilçesinden biridir. Muğla’nın merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta yer alır. Dalaman Havalimanı’na 35 km, Marmaris’e 61 km, Fethiye’ye ise 65km uzaklıkta yer alıyor.

Muğla Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz’e Ulaşım

Köyceğiz konum itibari ile büyük oranda merkezi bir alan üzerindedir ve dolayısıyla Köyceğiz’e ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşamanız olası değildir. Şehir içinden bölgeye ulaşmak isteyenler için otogarlar veya şehir için toplu taşıma araçları aracılığıyla ulaşımın sağlanması son derece basittir. Şehir dışından gelenler ise özel araçlar ile ilçeye giriş yapmak istiyorsa, Muğla ve Marmaris istikametinde devam ederken Gökova Kavşağından 30 km sonra ilçeye bağlayan yola giriş yapabilir.

Köyceğiz Konaklama

Köyceğiz’de konaklamanız için bolca otel ve pansiyon tarzı noktalar mevcut.

Köyceğiz Gezilecek Yerler

  • Sultaniye Kaplıcası
  • Köyceğiz Gölü
  • Kaunas Antik Kenti
  • Ekincik Koyu
  • Ağla Yaylası

Muğla Köyceğiz Gezilecek Yerler

Kartpostalların içerisinde yaşamak hemen hemen pek çok kimsenin hayalidir ve Köyceğiz’in bu eşsiz güzelliği size kartpostalda yaşam vadeder. Büyüleyici bir atmosferi olan Ağla Yaylası, yemyeşil geniş düzlüklerin kısmen bodur ağaçlar ile bütünleştiği harika bir tabiat olayıdır. İlçe merkezinden 14 km yol kat ederek yaylaya ulaşmanız mümkündür.

Köyceğiz konum için tıklayınız.
Köyceğiz Gezilecek Yerler  adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here