Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaTürkiyeAydınKöşk Gezilecek Yerler

Köşk Gezilecek Yerler

-

Aydın ilinin bir ilçesi olan Köşk Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. İlçe de ekonomiye çok önem verilmektedir. İlçe adını ise meydana gelmiş olan bir deprem nedeni ile köşk olarak almıştır.

Köşk Nerede?

Güzelliği ve tarihi yapısını görmek isteyen birçok kişi köşk nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Ege bölgesin de yer almak da olan aydın şehrinin bir ilçesidir. Köşk ilçesinin doğusun da Sultanhisar ilçesi, güneyin de ise Yenipazar ilçesi yer almaktadır.

Köşk’e Ulaşım

İlçenin güzelliğini ve tarihi yapısını görüp gezmek isteyen kişiler köşke ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu ilçeye ulaşabilmek için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler, hava yolu, kara yolu ve demir yoludur. Kişiler genel olarak kara yolunu tercih etmektedir. Aynı zaman da ilçe içerisin de otobüs, metro ve dolmuş gibi ulaşım imkanları yer almaktadır.

Köşk Konaklama

Köşk ilçesinin güzelliklerini görüp gezmek isteyen kişiler köşk konaklama seçenekleri tercih edebilmektedirler. İlçeye gelen kişiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe de günlük kiralanabilir evler ve pansiyonlar da yer almaktadır.

Köşk Gezilecek Yerler

Aydının ilçesinden biri olan köşk gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdir. Bu ilçeye gelen kişiler genel olarak yaz ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. Bu ilçeye gelen kişilerin genel olarak tercih ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Şemsi Paşa Camisi

Bu cami Şemsettin Ahmet tarafından inşa edilmiştir. Bu binanın inşası ise kiremit ve taştan yapılmıştır. Cami birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Eski zamanlardan beri hiçbir hasar almamıştır.

Körtekel Kalesi

Bu kale xyatis kentin de yer almaktadır. Kayalık bir alan da bulunmaktadır. Aynı zaman da akrepol de yer almaktadır. Doğu ve batı da kule bulunurken ortaların da ise bir sarnıç yer almaktadır. Aynı zaman da kale üç kuleli sur ile güneyden kuşatılmaktadır.

Köşk Meydanı

En çok ziyaret edilen yerlerden biri ise köşk meydanıdır. Köşk meydanın da birçok mağaza ve restoran yer almaktadır.

Köşk Konum için tıklayınız.
Köşk Gezilecek yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Aydın Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol