Home Rehber Türkiye Köprübaşı Gezilecek Yerler

Köprübaşı Gezilecek Yerler

0
79
Köprübaşı Gezilecek Yerler

Köprübaşı Gezilecek Yerler Manisa’ın merkeze 120 kilometre uzaklıkta bulunan ve 1967 yılında köy olmaktan çıkıp belediye olan bu semt, tüm bölgelere yakın olması ile tercih noktası haline gelmiştir. Bölgede yoğun şekilde kadınlar tarafından yapılmakta olan toprak güveçleriyle meşhurdur. Pek çok doğal güzelliği sınırları içerisinde bulunduran Köprübaşı ilçesi diğer ilçelere de yakın olduğu için günü birlik ziyaret edilebilir ya da kalmak için tercih edilebilir.

Köprübaşı Gezilecek Yerler

Köprübaşı’ya Ulaşım

Köprübaşı ilçesine ulaşım için özel aracınızla gelmeniz durumunda Merkez ilçesinden D-555 yolu ile yaklaşık 2 buçuk saatte Köprübaşı ilçesine varılmaktadır. Bir diğer yakın ilçe olan Saruhanlı ilçesi üzerinden ise D-585 otoyolu kullanılarak yaklaşık iki saat içerisinde ulaşım sağlanmaktadır.  Kırkağaç ilçesi üzerinden ise D-555 yolu üzerinden yaklaşık 2 saat içerisinde Köprübaşı’na varılması mümkündür. Manisa’da havaalanı bulunmadığından bu ilçeye varmak için hava yolunu kullanmak isteyenler için İzmir Adnan Menderes Havalimanını veya Denizli Çardak Havalimanına iniş yaparak özel araçlar ya da taksi tutarak uzun bir yolculuğun sonunda Köprübaşı’na ulaşabilirler.

Köprübaşı’da Konaklama

Köprübaşı Gezilecek Yerler’de konaklama için tercih edebileceğiniz birkaç seçenek bulunmaktadır. Manisa’nın diğer ilçelerine de yakın olan Köprübaşı konaklama için bazı zamanlar tercih edilebilmektedir. Pansiyonları, otelleri ya da günlük kiralık evleri tercih etmeniz mümkündür. Her bütçeye ya da imkana uygun olarak Köprübaşında konaklama yapılabilir ancak Köprübaşı bölgesinde oteller diğer ilçelere göre daha az bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgede yer alan öğretmenevinden de bilgi alarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Köprübaşı’da Gezilecek Yerler

Köprübaşı diğer Manisa ilçelerine nazaran daha az tarihi bölge bulundurmaktadır ancak yine de buralara oldukça yakın olduğu için gidilip gelinebilecek mesafelerde bulunur. Köprübaşı Pazaryeri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Doğal ürünlerin satıldığı pazarlardan dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede satılmakta olan Köprübaşı Çilek Hasatı’na katılabilmeniz de mümkündür. Burada görmeniz gereken yerlerden biri de Köprübaşı Çayköy’dür. Bunun yanı sıra Köprübaşı Borlu’yu da ziyaret edebilirsiniz. Burada yer alan ve hoş bir manzara oluşturan Demirköprü Barajı da ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Köprübaşı Konum için tıklayınız.
Köprübaşı Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Manisa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here